banner851

banner955

ESKİ BAŞKAN YEMENİCİ ‘HAKSIZLIK’ DEDİ

Akçakoca’da AK Partili eski Başkan Cüneyt Yemenici ile MHP’li mevcut Başkan Okan Yanmaz arasındaki ‘borç’ tartışması boyut atladı. Akçakoca Belediyesi, faiz yüküyle 2’ye katlanan kredilerden, bir kez dahi ödenmeyen elektrik faturalarına kadar Yemenici döneminden kalan tüm borçları kalem kalem kamuoyuna açıkladı. Akçakoca Belediyesi’ni borç batağına sürüklemekle itham edilen eski Başkan Yemenici Öncü Haber’e yaptığı açıklamada ise göreve gelir gelmez kent meydanına belediyenin borç durumunu gösteren afiş asan Başkan Yanmaz’ı kast ederek, “Afişi asan o, İmamoğlu’nu alkışlatan o ama Cumhur İttifakı’na saygısızlık yapan biz! Bunu da asla kabul etmem. İttifaka en büyük zararı bunların yaptıkları vermektedir.” ifadelerini kullandı.

Akçakoca 19.04.2022, 15:09 20.04.2022, 10:41
856

Akçakoca Belediyesi’nin yüklendiği geçmiş dönemden kalma ağır borç yükünden mesul tutulan ve buna rağmen mevcut yönetimi suçlamaktan geri kalmayan eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, kendisine yöneltilen eleştirilere göz yummadı.

Son dönemde Yanmaz ve ekibinin icraatlarına art arda muhalif gibi ses yükselten ve belediyenin hizmet üretemez hale getirildiğini savunan Yemenici, Öncü Haber’e özel yaptığı açıklamada, kendi dönemindeki SEDAŞ borcunu yıl yıl açıkladı. 2019 Yerel Seçimleri sonrası belediyeyi devrederken, toplam borcun 2 milyon 300 bin TL olduğunu belirten Yemenici, şu ifadeleri kullandı:

“Camiyi, 15 Temmuz’daki binayı ve hastane yapılacak araziyi devlete vergi borcuna karşılık 30 milyona saydırarak vermesine rağmen ki o bağlantılarında AK Partili yetkililer sağladı ona rağmen borç olmuş 200 milyon TL. Halen bana borçlu devrettin denilmesi haksızlık.”

Okan Yanmaz’ın başkan seçilmesi sonrası Akçakoca kent merkezine astırdığı kendi döneminden kalan borç afişini anımsatan Yemenici, “Afişi asan o, İmamoğlu’nu alkışlatan o ama Cumhur İttifakı’na saygısızlık yapan biz! Bunu da asla kabul etmem. İttifaka en büyük zararı bunların yaptıkları vermektedir.” eleştirisinde bulundu.

banner844
Yorumlar (3)
Vatandaş 8 ay önce
Ya bu Okan yanmaz bütün akcakocaliların Psikolojisini bozdu bı an önce gitsin bu ne ya gerçekten gördükçe sinirlerim bozuluyo
seçmen 8 ay önce
Akp sayesinde cumhur ittifakının yalan oldugunu ögrenmiş olduk , sadece kendi çıkarlarını düşünen zihniyetler eşittir cumhur ittifakı.
glodıo 8 ay önce
Afişi astı he,yani rezilliklerimizi ifşa etti ve bu suç oldu,sizin ittifakınız suçları,yanlışları,usulsüzlükleri,yolsuzlukları gizlemek üzere mi kurgulandı ki Yanmazı bununla suçluyorsunuz...