banner851

banner614

GECE YARISI OPERASYONUYLA DİKİLDİ

banner619

Akçakoca kent merkezine tartışmaların gölgesinde yeni baz istasyonu yerleştirildi. Mobil ağ sistemindeki sıkıntılara bağlı olarak cep telefonlarının bir çok noktada çekmemesi nedeniyle gelen şikayetleri değerlendirerek, istasyona onay veren Akçakoca Belediyesi'ne geçtiğimiz günlerde özellikle Çuhallı dernekleri ve civarda oturan vatandaşlar tepki göstermişti.

banner846
Akçakoca 01.11.2019, 12:57 02.11.2019, 15:59
3831
banner844
Akçakoca'da kenti adeta ikiye bölen baz istasyonu için son karar verildi.

Geçtiğimiz günlerde Çuhallı Çarşısı'na kurulmak istenen istasyona karşı çıkan bir grup dernek üyesi, vatandaş ve esnaf, sağlıklarını tehdit edeceği gerekçesiyle belediyenin bu girişmden vazgeçmesini istemişti. Ancak ilçe merkezinde uzun süredir mobil ağ sisteminde sorunlar yaşanması yüzünden cep telefonlarının çekmemesi sıkıntı ve tepkiye neden oluyordu.

Akçakoca Belediyesi de kararını baz istasyonuna onay vermekten yana kullandı. Bu doğrultuda bir GSM şirketine bağlı ekipler, gece yarısı yürüttükleri çalışma ile Çuhallı Çarşısı'na baz istasyonunu dikti.


GSM firması ekipleri, tepkiler oluşmasın diye baz istasyonunun kurulum çalışmasını gece saatlerinde yaptı. Ekipler birkaç saatlik çalışmayla önceden temeli atılmış olan aynı yere baz istasyonu kurdu.

Baz istasyonuna modern bir hava verilmesi ise dikkatlerden kaçmadı.
Yorumlar (3)
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Geberin teknolojiye karşı değiliz her şeyin bir kuralı sağlık ve çevre denen bir durumda var dangalakligin lüzumu yok pes yani olmadı denizin ortasına dikseydiniz
vatandaş 2 yıl önce
Teknik bilgi sahibi değilim ama en zor şartlarda bile telefonumuz kesintisiz iletişim sağlasın diye feryad edip, baz istasyonuna karşı durmak - 1 saatlik elektrik kesintisine tahammül edemeyip baraja santrale istemezük demek de pek inandırıcı ve uygulanabilir değil zannımca...
katılmıyorum 2 yıl önce
Çekmeme sorunu vatandaşı ilgilendirmez. Onun çaresini şirketler bulacak. Vatandaş istemiyorsa baz istasyonu dikemezsin o kadar basit.
açık