banner851

banner614

GELENEKSEL ÇINAR CADDESİ UYGULAMASI BAŞLIYOR

banner619

Akçakoca’nın merkez noktası olan Çınar Caddesi her yaz sezonunda olduğu gibi akşam saatlerinde araç geçişine kapatılıyor. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Çınar Caddesi’nin trafiğe kapanacağını ve yaz boyunca vatandaşlara yürüyüş yolu olarak hizmet vereceğini belirtti.

banner846
Akçakoca 30.06.2021, 17:10 30.06.2021, 16:06
1883
GELENEKSEL ÇINAR CADDESİ UYGULAMASI BAŞLIYOR
banner844

Akçakocalılar ve ilçeye gelen misafirler için yaz keyfinin başlangıcı sayılan ‘Çınar Caddesi akşam yürüyüşleri’ başlıyor.

Geleneksel olarak Akçakoca’da yazın başlangıcı olarak kabul edilen, vatandaşların aileleri ve arkadaşlarıyla sohbet dolu yürüyüşler yaptığı, denizi ve günbatımını izleyebildiği Çınar Caddesi yaz sezonu boyunca akşam saatlerinden itibaren yayaların kullanımına açılacak.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımız bir yıl boyunca pandemi kısıtlamaları dolayısıyla zor günler geçirdi. Pandeminin etkisinin kısmen azaldığı ve aşılama çalışmalarının da hızlandığı bu günlerde tatilin ve Akçakoca’nın keyfini sürmeyi fazlasıyla hak ettiler. Vatandaşlarımız; maske-mesafe kurallarına dikkat ederek, 1 Temmuz itibariyle akşam saatlerinde Çınar Caddesi’nde gezintilere çıkmaya başlayabilir. Tüm Akçakocalı hemşehrilerimize ve yaz boyu şehrimizi ziyaret edecek misafirlerimize şimdiden iyi tatiller diliyorum.” şeklinde konuştu.

Çınar Caddesi 1 Temmuz itibariyle gündüz saatlerinde tek yönden araç trafiğine hizmet vermeye devam edecek.

Yorumlar (4)
Nurgül Turan 4 hafta önce
Birde şu pilajları temizleyip kumları düzeltseniz (çuhallı çarşısındaki) pilajı pislik içinde
Aklı evvel editör 1 ay önce
Yaz haberini kış fotoğraflarıyla vermiş.
Akcakoca park mudurune 1 ay önce
Orhan basar onunden o cöpı al..cop arabasini bekliyor insanlar 2 saat.o adacikdaki cinari budamamis ehli keyfli bahceler.müdurun..
şişmansiyasetçi 1 ay önce
Nasıl özledim bilemezsiniz. Deniz kokusu, çarşı hareketliliği, esnaflar, o yemekler, sahil boyunca ferah yürüyüş. Halkla iç içe. Güneş, kum, temiz hava.