banner851

banner614

HASARIN BOYUTU GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

İYİ Parti Akçakoca Teşkilatı, dün akşam saatlerinde meydana gelen yangın sebebiyle küle dönen Çapa Restoran ve Lal Kafe işletmelerinin sahiplerine destek olmak için yardım kampanyası başlattı. İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, “Bu güzel insanları ayağa kaldırmak için birlik olma zamanı” paylaşımıyla Akçakocalılar’ı yaraları saracak kampanyaya destek vermeye çağırdı.

banner619
Akçakoca 27.08.2021, 11:25 27.08.2021, 16:28
3557

Akçakoca dün akşam saatlerinde, sahilde hizmet veren Çapa Restoran’da başlayan yangınla sarsıldı. Çınar Caddesi'nde bulunan Çapa Restoran’ın mutfak bölümünde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın kafenin yanında bulunan restorana sıçradı.

Tüm müdahalelere rağmen restoranın ahşaptan olması nedeniyle kısa sürede büyüyen alevler yan tarafta bulunan Lal Cafe’ye de sıçradı. Akçakoca, Alaplı Düzce İtfaiyesi ekipleri yangını söndürmek için seferber olurken denizden ve karadan yürütülen çalışmalar neticesinde alevler 2 saatte güçlükle kontrol altına alındı.

HASARIN BOYUTU GÜN AĞARINCA GÖRÜLDÜ

Büyük zarara neden olan yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlatılırken afetin neden olduğu hasarın boyutu ise gün ağarınca gözler önüne serildi. Her iki işletmenin de tamamen yanarak kullanılamaz hale geldiği görüldü.

İYİ PARTİ YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Büyük zarar uğrayan her iki işletmenin sahipleri Altay ve Tuzcuoğlu ailelerine destek olmak ve yaralarının sarılması için İYİ Parti Akçakoca Teşkilatı yardım kampanyası başlattı. Kararı duyuran İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, ‘Birlik olma zamanı’ diyerek tüm Akçakocalılar’ı kampanyaya destek vermeye çağırdı.

“HAYDİ AKÇAKOCA, BAŞARABİLİRİZ”

Lokum sosyal medya hesabından yapmış olduğu, “Olana çare yok ama düzeltmeye var. Şimdi birlik zamanı, bu güzel mekânları ve Güneş Altay, Güney Altay, Yavuz Tuzcuoğlu, Selim Tuzcuoğlu bu güzel insanları ayağa kaldırmak için birlik olma zamanı. Biz dostları olarak yardım kampanyası başlatıyoruz. Ortak karar olarak tüm yardımlar benim nezdimde toplanacaktır. Yardımcı olmak isteyen tüm sevdiklerimizi benimle iletişime geçmeye davet ediyorum. Haydi Akçakoca, başarabiliriz.” paylaşımıyla destek kampanyasının düğmesine bastı.

banner844
Yorumlar (11)
İmece 3 hafta önce
Oldu olacak imece yapalım da yenisini yapalım. Sigortası yokmu da yardım yapılacak
BASKANA... 3 hafta önce
Kac kere buradan vali beye de yazdik.Oranin catisi ve Bahce kafenin catisi yok normalde.Ama başkan göz yumdu..Catiya cati eklediler bakiniz bahce kafe..Turkuaz otel etrafini kapattida kapatti..Bi kafe yikilirken bunlar etraflarini lambirilerle kapattilar..Yasak kiyi kenar kanununa gore.Bana kanun gecerli onlara gecersiz değilmi başkannnn..
Gürkan öztürk 3 hafta önce
Behçet başkan çok ucuz ve milletin tepkisini çeken siyaset yapıyorsunuz. Sonra Akçakoca da IP biryere varmıyor.
Düzce 3 hafta önce
Şakamisiniz siz, utanmadan yardimmi toplayacaksiniz
Yaydımsever 3 hafta önce
1 bardak çayı hediye mi ettiler millete de yardım yardım sanki küçük esnaf bunlar
Madur 3 hafta önce
Orada bir bardak çayı vatandaşa kaçliraya kaptırıyolardı da şimdi vatandaştan yardım dileniyolar hiçbirinin vatandaşa saygısı olmadı yinede yazık geçmiş olsun
Aa 3 hafta önce
Destek kampanyası mı? Bugüne kadarki kazançlarından halka dağıtmışalr mı da? Böyle birlik anlayışı biraz abzürt olmuş. Tabi ki esnaf için zor bir durum ama yılların birikimi ile kolay atlatılacak bir durum. Yardım yapacaksanız selde mağdur olanlara edin
Sigortası yok mu 3 hafta önce
Kardeşim bir kere girip balık yiyemeyen adam neden yardım etsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın