banner851

banner955

HAVALAR ISINDI, EKİPLER YENİDEN SAHADA

2 ayda 2 kez heyelanın meydana geldiği Karadeniz Sahil Yolu’nda yağışlar nedeniyle ara verilen onarım çalışmalarına yeniden başlandı.

Akçakoca 16.04.2022, 11:40 16.04.2022, 15:58
1461

Karadeniz Sahil Yolu'nun Akçakoca kesiminde, Melenağzı Köprüsü mevkiinde 10 Şubat’ta meydana gelen heyelana yolda çatlaklar oluşmuş ve yol trafiğe kapatılmıştı.

Onarım çalışmasının devam ettiği yolun Edilli mevkiindeki kısmı ise 6 Nisan günü tamamen çökmüştü.

Onarım yeniden başladı

Melenağzı Köprüsü mevkisinde heyelanın ardından yürütülen ancak bölgede etkili olan yağışlar sonucu çökmelerin devam etmesi nedeniyle ara verilen çalışmalara havanın açmasıyla yeniden başlandı.

Düzce Valiliği İl Özel İdaresi ve Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda, yaklaşık 150 metrelik göçük alanında moloz kaldırma ve dolgu işlemleri yapılıyor.

2 aydır kapalı

Çalışmaların güvenlik önlemi alınarak sürdürüldüğü yol, yaklaşık 2 aydır Paşalar mevkisi 6. kilometreden itibaren trafiğe kapalı bulunuyor. Ağır tonajlı araçların her iki yöne geçişine izin verilmezken, diğer araçların ulaşımı ise oluşturulan tali yoldan sağlanıyor.

Öncü Haber Merkezi / AA

Yorumlar (4)
Durum 8 ay önce
Yol yaptık ama kağıt gibi yırtılıyor
Uğur 8 ay önce
Mühendislik faciası tam
Madur 8 ay önce
İşte milletin vergileri böyle buhar oluyo zemin etüdü ve fizibitesini yapmadan yaparsan yolu böyle devamlı masraf eder durursun
Ali 8 ay önce
Alelacele yapılan plansız ve kalitesiz işler sonra döner kayar gider.tüm yollarımız maalesef öyle.kalite ve kontrol yeterli değil.günü kurtarma
Yeni Sayımız