banner851

banner614

HAVANIN SOĞUMASINI BEKLİYORLAR

banner619

Batı Karadeniz'in önemli limanlarından Akçakoca'da balıkçılar, mevsim normalleri üstünde seyreden hava sıcaklığının azalmasıyla denizin dibindeki balıkların yüzeye çıkmasını bekliyor.

banner846
Akçakoca 07.10.2019, 15:49 07.10.2019, 17:53
569
banner844
Sabahın erken saatlerinden itibaren Karadeniz'e açılan balıkçılar, avladıkları az miktarda balıkla limana dönüyor.Balıkçılar, havaların soğumasıyla balık miktarının artmasını umuyor.Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, yaptığı açıklamada, hava sıcaklıklarının balıkçıları olumsuz etkilediğini söyledi.


Avlanmanın hava şartlarına bağlı olduğuna işaret eden Karakaş, "Son zamanlarda hamsi çıkmaya başladı ama fazla da hamsi yoktu.

Bu da denizin henüz fazla soğumamasıyla alakalı. Bu sene denizde hamsi bol gibi görünüyor. Havaların soğumasıyla hamsi yağlanacak ve daha iri olacaktır. Havalar iyi giderse parça parça palamut çıkacaktır. Bu ay itibarıyla lüfer başladı, bu da bollaşacaktır.

Trol teknelerimiz mezgit, barbun gibi balıkları yeterli miktarda avlıyor." diye konuştu.
Karakaş, havaların soğumasına bağlı olarak balık türlerinin de artacağını sözlerine ekledi. (AA)

 
Yorumlar (2)
Kasım 2 yıl önce
Balıkçılar düzcede hava durumuna göre balık satıyor hava güneşli hamsi 10tl gök yüzüne bulut gelince 20 tl almayacak sın döksünler çöpe
Cuneyt 2 yıl önce
Hamsinin klosu akcakocada 5 tl.duzce kremparkin ve heykelin oldugu kose balikcida 20 tl..belediyenin onlem almasi gerekiyorr.vicdansizlar yuzunden balik alamiyoruzzzzz..belediye zabita goreveee