banner851

banner955

HEM GÖRÜNTÜSÜ HEM HAVASI DEĞİŞECEK

Akçakoca Belediyesi ilçeyi turunç ağaçları ile süslemek için kent sokaklarında hummalı bir çalışma başlattı. Öncü TV’de konuşan Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, limon, portakal ve mandalina ağaçlarının kentin hem görüntüsünü hem de havasını değiştireceğine dikkat çekmişti.

Akçakoca 08.12.2021, 11:40
609
HEM GÖRÜNTÜSÜ HEM HAVASI DEĞİŞECEK

Akçakoca Belediyesi, maviyle yeşilin buluştuğu turizm kenti Akçakoca’da ağaçlandırma çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde Öncü TV’nin ‘Güne Merhaba’ programına canlı telefon bağlantısı ile konuk olan Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, ilçe sokaklarına çok sayıda narenciye ağacı dikileceğini söylemişti.

Bu doğrultuda başlayan çalışmalar kapsamında ilk uygulama noktası Başar Caddesi oldu. Uygulama ile Akdeniz Bölgesi’nde görülmeye alışkın olunan turunçgiller ailesinden olan yüzlerce ağaç kentin farklı noktalarına dikilecek. Ağaçların limon, portakal, mandalinanın yanı sıra kamkat ve daha birçok meyve türünden oluştuğu öğrenildi.

Ana arter ve arka sokaklar olarak iki etapta gerçekleşecek olan meyve ağacı dikimiyle, ilçenin aromatik kokulu turizm kenti olması sağlanacak. 12 ay boyunca yapraklarını dökmeyen bu ağaç türleriyle ziyaretçilere adeta Akdeniz’deymiş gibi hissettirecek bir atmosfer sunulacak.

Öte yandan ekildiği bölgenin kokusunu değiştirdiği gibi diğer süs bitkilerinden daha ucuz olması dolayısıyla da tercih sebebi olan narenciye ağaçlarının kentte görsel bir şölen sunması bekleniyor.

Yorumlar (3)
Fatu 12 ay önce
Fatura o
halk 13 ay önce
bu caddenin karşısındaki durağın yanndaki çınara bakım yap..ışıklar gözükmüyor.birz buda.birde orta adadaki çınarı budada .belediyenn fen işleri ne yapıyo..kahvede ot
Halk 13 ay önce
Sen önce cinarlari buda..pis bir goruntu.sehirnorasi senin koyünn ormani degil..
Yeni Sayımız