banner851

banner614

HEPSİ KEPENK KAPATTI

Akçakoca’nın Beşyol mevkisinde çay işletmeciliği yapan Okan Güner, kısıtlama kurallarına uymadıkları gerekçesiyle polisin “Bir dahakine ceza yazarız” ikazı üzerine çay dükkanını kapattı. Çay verdikleri az sayıda müşteriyle geçinmeye çalışan Beşyol esnafının aksine müşteriyle kaynayan kent merkezindeki çay ocaklarına ceza uygulanmadığını savunan Güner’e destek veren esnaf arkadaşları da çay ocaklarını kapatarak, tepkisini ortaya koydu.

banner619
Akçakoca 19.05.2021, 20:34 20.05.2021, 14:12
6575

17 günlük kısıtlamadan sonra Beşyol mevkisinde “Bismillah” diyerek dükkanını açan Okan Güner, ilk günden polislerin uyarısıyla karşı karşıya kaldı.

Polislerin, çay işletmesine gelerek fotoğraf çektiğini ve sonrasında ise “Sonraki gelişimizde bir kişinin bile dışarıda çay içtiğini görürsek 6 bin 400 lira ceza keseriz.” uyarısında bulunduğunu belirten Okan Güner, çifte standart uygulandığını iddia ederek işletmesini kapattığını söyledi.

İşletme olarak zaten 17 gün kapalı kaldıklarını belirten Güner, “Beşyol’da 4 çay ocağı var. 3 esnafa çay veriyoruz. Yol kenarında olduğumuz için bazı müşterilerimiz geliyor ve bizden çay istiyor. Mecbur mesafe kuralları ile çay veriyoruz. Zaten 3-5 kişi oluyorlar. Onlara da vermesek müşteri kaybediyoruz. Versek ceza yiyeceğiz. Bizde mecburiyetten işletmeyi kapattık.” dedi.

“ÇARŞI MERKEZİ ANA BABA GÜNÜ, SUÇLU BİZ OLDUK”

Okan Güner, bu duruma isyan ederek, “Bize gelince 6 bin 400 ceza kesecek iken Akçakoca şehir merkezinde manavlar, marketler, çay ocakları tıklım tıklım dolu. Biz 3-5 müşteri yüzünden ceza ile karşı karşıya kalırken merkez ise ana baba günü gibi. Ben de bu uygulamaya kızdığım için işletmemi kapattım.“ ifadesini kullandı.

Okan Güner’in bu tepkisine, bölgedeki diğer iki çay ocağını işleten esnaflar da destek vererek kepenk indirdi.

banner844
Yorumlar (7)
adamın teki 5 ay önce
Düzce merkezde de var böyle çay ocakları, kaldırımdan geçemiyorsun, lebaleb çaykoliklerle dolu, bir de ellerinde sigara, iyi zıkkımlanmalar!
Öğretmen Kemal 5 ay önce
Bu yapılan uygulamalar devam etsin etsin ki, iktidar da bundan bir güzel nasibini alsın.
Can Toker 5 ay önce
İşte tam burada kaymakam beyin olaya müdahil olup esnafa yardımcı olması ve polise daha mutedil olmasını söylemesi gerekir...çünkü vali ve kaymakam bu işler için var...
vatandaş 5 ay önce
BU DEVİRDE ZENGİN DAHA ZENGİN OLDU
Akçakocalı 5 ay önce
Kaldırimda oturup çay icenler orada büyük rahsizlik tünuyorlar kalabalık oluyor
Düzceli 5 ay önce
Kısıtlamalara ve polislerin, bekçilerin kaba saba hareketlerini de istemiyoruz.
MLH 5 ay önce
Küçük esnafsın dostum seni ezmek kolay olur diye düşündüler. Hele birde Akp'de bi tanıdığın yoksa vay haline.