banner851

banner614

İGM ÜYELERİ İLE TAHRİBATI YERİNDE GÖRDÜ

banner619

Temmuz 2019’da yaşanan acı sel afetinden 2 yıl sonra yine aynı felaketle sarsılan Akçakoca’nın köylerinde yaraların sarılması için çalışmalar devam ediyor. Özellikle menfezli köprülerin yol açtığı taşkınları yerinde gören Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen ve Akçakocalı İl Genel Meclisi üyeleri, gerekli çalışmaların yapılması için rapor hazırladı.

banner846
Akçakoca 06.07.2021, 11:30 06.07.2021, 17:55
1482
banner844

Son günlerde Akçakoca’yı etkisi altına alan sağanak yağmurun neden olduğu tahribattan en çok etkilenen köy Edilli köyü oldu.

Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen ve İl Genel Meclisi üyeleri selin vurduğu Deredibi ve Edilli köylerini ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Akçakoca’nın Düzce İGM üyesi olan 3 ismi Ergin Özensel, Sinan Cumur ve Mustafa Ezer de sağanak yağışların şiddetini artırdığı ilk andan itibaren köylerde olası sorunların görülebileceği köyleri gezerek olayı yerinde inceledi.

Taşkınların köylere verdiği zararı yerinde tespit eden İGM üyeleri, yapılması gereken çalışmalarla ilgili olarak da raporlar tuttu.

İGM Üyesi Mustafa Ezer yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

“Akçakoca’daki sel felaketinden en çok etkilenen köy Edilli olmuştur. Edilli ile Arabacı köyleri arasındaki köprünün gelen çalı-çırpı ve tomrukların set oluşturması neticesinde gelen sel suları dere yatağından çıkıp köyün bir mahallesini su basmıştır. Tarla, bahçe ve su hatları zarar görmüştür. Ayrıca köy camisi de sular altında kalmıştır. İl özel idare ekipleri ivedilikle çalışmalara başlamış olup çalışmalar devam etmektedir.”

Yorumlar (0)