banner851

banner614

İLK DEĞERLENDİRMESİNİ ÖNCÜ HABER’E YAPTI…

banner619

Akçakoca ilçesinde etkili olan kuvvetli yağış ile birlikte gelen sel felaketinin ardından bölgeye giden Düzce Valisi Cevdet Atay, ilk değerlendirmesini Öncü Haber mikrofonuna yaptı. Vali Atay, sel felaketinden zarar gören vatandaşların yaralarının kısa süre içerisinde sarılacağını söyledi.

banner846
Akçakoca 03.07.2021, 23:30 05.07.2021, 16:53
2232
banner844

Akçakoca İlçesinde yaşanan sel felaketinin ardından, vakit kaybetmeden ilçeye giden Düzce Valisi Cevdet Atay, selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından meydana gelen sel felaketi ile ilgili ilk değerlendirmesini Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a yapan Vali Atay, selden zarar gören bölgelerde hasar ve zarar tespiti yapılacağını belirtti.

Vali Atay, “Bugün metre kareye 65 kilogram civarında bir yağış düştü. Bunun üzerine yaklaşık bir saat içinde maalesef ilçedeki derelerimiz taştı. Tüm ekiplerimiz, anında Akçakoca ilçesine intikal ettiler. Bizde burada, Esma Hanım ve Uğurlu köylerini gezdik. Allah’a şükür can ve mal kaybı yok. Arkadaşlarımız yarından itibaren hasar ve zarar tespitlerine başlayacaklar. Kısa süre içerisinde de devletimiz yaraları saracaktır. Derelerde DSİ tarafından sürekli çalışmalar yapılıyor, belirli programlar dahilinde. Arkadaşlarla, siz gelemden önce bu çalışmaları da konuştuk. Şimdiye kadar çalışmalarını devam ettiriyorlarmış. Yine bundan sonra da eksiklikler olan yerlerde eksiklikleri giderecekler. Burada yapılması gereken köprü ve menfezleri de kısa bir zaman diliminde hızlı bir şekilde yerine getirecekler.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (1)
Halk 3 hafta önce
Vali vey siz bilmezsiniz eski baskan parke taslarinin üzerine beton dökturmustu.Su aralardan topraga sizmasin diye..Bi baskasida camilerin etraflarindaki cimenliklwri beton yaptilar..Doga bize odetecek bunlari..