banner851

banner955

İLK TEST SÜRÜŞÜNÜ BAŞKAN YANMAZ YAPTI

Akçakoca Belediyesi araç envanterine kazandırılan yeni çöp kamyonunun ilk test sürüşünü Başkan Yanmaz yaptı.

Akçakoca 29.12.2021, 15:32
552
İLK TEST SÜRÜŞÜNÜ BAŞKAN YANMAZ YAPTI

Akçakoca Belediyesi vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak için araç parkurunu genişletmeye devam ediyor. Belediye, hibe olarak aldığı 1 adet çöp kamyonunu araç filosuna ekledi.

Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz’ın diyalogları ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından yaklaşık 800 bin TL değerindeki çöp kamyonu Akçakoca Belediyesi’ne kazandırıldı.

Akçakoca genelinde 6 çöp kamyonu ve 24 personel ile temiz şehir anlayışı ile çöpler toplanarak vatandaşa hizmet veriliyor. Akçakoca’nın her geçen gün büyümesi ve gelişmesi nedeni ile ihtiyaç duyulan 11+1 metreküplük çöp kamyonu, İlçede kullanım alanlarında kullanılmaya başlanacak.

Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bildiğiniz üzere Akçakoca’nın nüfusu 30 bin, yaz nüfusu 250- 300 bin civarına çıkıyor. Dolayısı ile özellikler yaz aylarında yoğun mesai harcamak zorunda kalıyorduk. Çöp Kamyonu ihtiyacımızı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza ileterek talebimizi oluşturduk. Çöp Kamyonu talebimizi sağ olsun Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum destekleyerek belediyemize hibe etti. İnşallah önümüzdeki dönemlerde, çöp sorunu ile ilgili bir sıkıntımız kalmayacak. Bu aracın İlçemize kazandırılmasında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a, AK Parti Düzce İl Başkanımız Mustafa Keskin’e, MHP Düzce İl Başkanımız İlhami Caboğlu’na çok teşekkür ediyorum. Belediye olarak amacımız hemşerilerimize hizmet üretmek, araç filomuza kazandırdığımız çöp kamyonumuz ilçemize hizmet vermeye bugün itibari ile başladı. İlk günkü heyecan ile İlçemiz için gece, gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar (1)
Çetin 12 ay önce
Özel diyalokları ile hibe çöp kamyonu aldı ne demek kardeşim? Çevre bakanlığı bu halkın değil mi? Özel diyaloğu olmayan belediye çöp kamyonu alamıyor mu? Yandaş birbirini yalıyor, ısıtıp ısıtıp reklamını yapıyor! Özel diyaloklarınız batsın sizin! O özel diyaloklar sayesinde Su kaynaklarının üzerinde çevre bakanlığı size çöp toplama izni verdi di mi??? Talan, yalan, reklam. Hukuksuzlar sizi!
Yeni Sayımız