banner851

banner614

“İMAR SİHİRBAZI OĞUZHAN SEVİNÇ İŞBAŞINDA”

banner619

Öncü RTV Köşe Yazarı Özhan Kızıltan, son yazdığı yazıda Akçakoca gündeminde en çok konuşulan, iş insanı Oğuzhan Sevinç’in ünlü bir Fast Food zincir markasının ilçedeki kendi arazisine yatırım yapacağı yönelik açıklamalarını kaleme aldı. Kızıltan, Fast Food firmasının ilçeye yatırım yapmayacağını savunarak, bunun sadece söz konusu arsanın imara açılabilmesi için yapılan bir açıklama olduğunu ima etti.

banner846
Akçakoca 08.04.2021, 10:19 08.04.2021, 17:50
4052
banner844

Türkiye’de 70 ilde 600’den fazla şubesi olan ve 15 bin çalışanı bulunan Dünyanın en büyük ikinci fast-food zincirinin Akçakoca’daki kendi arazisine yapacağı yönünde İş insanı Oğuzhan Sevinç tarafından yatırım yapılacağı açıklanmıştı. Bu açıklamanın sahibi Oğuzhan Sevinç ile ilgili, Öncü RTV Köşe Yazarı Özhan Kızıltan, “İmar Sihirbazı Oğuzhan Sevinç İşbaşında” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Kızıltan yazısında, ünlü Fast Food zincirinin ilçeye yatırım yapacağının söz konusu olmadığını, sadece kendi arazisine imar izni alabilmek için algı oluşturmaya çalıştığını belirtti.

Kızıltan yazısında, şu ifadelere yer verdi:

“Akçakoca’nın masum görünümlü içe kapanık, kadife ses tonuyla konuşan ve bu haliyle de karşısındakine sonsuz güven vererek masum, uslu çocuk portresi çizen Oğuzhan Sevinç’in aslında bir imar sihirbazı olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum.

Osmaniye Mahallesi 46. Ada 7. parselde yaptığı hokus pokus onun ilk vukuatı değil.  El birliğiyle mağazasından alışveriş yaparak zengin ettiğimiz masum çocuk, her fırsatta bir sihirbazlık yapma becerisine sahip. Kanunları dolanma ve işi kitabına uydurma uzmanı Sayın Sevinç’in, Ak Evler semtinde kıyı kenar çizgisi üzerinde yaptığı lüks villanın temelini HALK KÜTÜPHANESİ bahanesiyle attığını, sonrasında imar affından yararlandığını herkes biliyor. Keza Sapak mevkiinde karayoluna sıfır noktasına yerleştirdiği reklam tabelaları da, hem mevzuata hem de ticari etik kurallarına aykırı. Ama olsun, zenginlik ve masumiyet Oğuzhan Efendi’nin ayakları altına aldığı, her şeyi kapatmaya yetiyor.

Yaptığı imar sihirbazlıklarını maharet olarak belleyen Oğuzhan Sevinç, şimdi de Osmaniye mevkiinde Kayabaşı olarak bilinen yere BURAYI BURGER KING RESTORANINA KİRALAYACAĞIM PALAVRASINA SIĞINARAK, yeni bir hokus pokus peşinde.  O meşhur restoranın adını haksız yere kullanarak, algı yarattı. Burger King’in Akçakoca’ya geleceği falan yok.  Memleketimizin saftirik duygularla bu tür kurnazlıkları alkışlayan zavallıları da çocuklarımız Burger King’e gidecek, gençler iş bulacak diye sevinerek projeyi sahipleniyor. Kuzu postuna girmiş masum görünümlü kurt işadamı Oğuzhan Sevinç, uydurma hikâyelerle halkı arkasına almayı çok iyi biliyor. Bu işleri zamanında abileri öğretmiş olmalı. Yoldan geçen kime sorsanız, bu kurnazın geçmişinde hangi siyasi eğilimlere hizmet ettiğini, ayakkabılarını hangi yolda eskittiğini bilir. Biz Amerika’yı yeniden keşfetmek yerine biraz gündeme ışık tutalım.

Osmaniye Mahallesi 46. ADA 7. parselde bulunan arsa, bir zamanlar USTABAŞ ailesinindi. Bu aile kendi mülküne ne bir büfe koyabildi, ne de orada hediyelik eşya standı açmasına izin verildi. Mevzuatta açık ve seçik olarak yazan kesin hükümler, maalesef biz sıradan insanlar için geçerli. Bizler evimizin önüne küçük bir sundurma yaparken, hatta balkonumuzda mangal yakarken bile zabıtayla yüz yüze gelirken, Akçakoca’da yüz kişilik bir grup, istediği yerde istediğini yapabiliyor.

Zamanında USTABAŞ ailesine arsa kullanımı için izin vermeyerek, yok pahasına elden çıkarmasına neden olan kanunlar, şimdi Oğuzhan Efendi’nin göstere göstere bina dikmesine izin veriyormuş. Hem de belediyeden ruhsat almayıp, kıyı kenar çizgisine dâhil PARK ve REKREASYON alanına 200 metrekarelik beton atarak hepimizin iradesiyle dalga geçercesine…

Mevzuata göre Kıyı Kenar Çizgisine dâhil alanlar, Park ve Rekreasyon alanları özel mülkiyet tarafından iskân edilemez. Ancak belediye veya diğer kamu kurumlarının ihtiyaç duyması halinde 50 metrekareyi geçmemek üzere geçici mahiyette baraka, bekçi kulübesi gibi yerler inşa edilebilir. İmar Sihirbazı Oğuzhan Sevinç mevzuata rağmen belediyeden ruhsat almadığı halde, önündeki bütün engelleri aşabildi. Halkımızın uydurmasına göre, Oğuzhan Efendi Sayın Valimiz Cevdet Atay Bey’e ulaşmış ve bu hukuksuzluğa ortak etmiş, bir diğer dedikodu ise Düzce İl Şehircilik ve İmar Müdürlüğü’ndeki abileri kendisine özel destek olmuş. Bu türden dedikoduların külliyen yalan olduğuna inanıyorum. Sayın Vali bu konuda mutlaka açıklama yapmalıdır.

Söz konusu park alanında hangi mevzuata göre İKİYÜZ METREKARELİK BETON TEMEL ATILABİLMİŞTİR SAYIN VALİM? Yoksa siz de BURGER KING GELİYOR rüzgârına kapılarak birilerine yol mu verdiniz?

O restoranın bir dokunulmazlığı mı var yoksa? Mevzuat canavarının sizi kafaya aldığı yönündeki asılsız dedikodulara bir cevabınız olmayacak mı? Akçakoca kamuoyu bunları konuşuyor. Sizden açıklama bekliyoruz. Ara sıra ilçemize gelerek siyasetçileri çağırmadan bürokrasiyle buluştuğunuzu biliyoruz, acaba bir sefer de yanınıza uzman bir ekip alarak sahillerimiz nasıl perişan ediliyor, yerinde görmek istemez misiniz?

Bu imar Sihirbazının sizin üzerinizde bir otoriteye sahip olduğunu hiç sanmıyorum ancak yapılanlara sessiz kalınması, arsanın eski sahiplerine çivi çaktırılmazken, aynı kanun marifetiyle yan tarafları açılır kapanır cam yapılacak bahanesiyle 200 metrekarelik temel atılması karşısında, aklımıza bin türlü soru geliyor. Bir taraftan darbe meraklılarına meydan okuyup basına açıklama yaparken, diğer taraftan BURGER KING rüzgârı üzerinden imar sihirbazına yol verilmesinin nasıl bir anlam taşıdığını gerçekten merak etmekteyiz.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (4)
YILDIRAY KAZANÇ 3 ay önce
Çalışkan dürüst insanlar 20 yıldır ben tanırım Babadan el aldıkları mobilya ticaretleri var Bursa Kocaeli İstanbul başta olmak üzere Birçok fabrika nın bölge bayii ler Toptan ve perakende de başarılılar Oğuzhan bey de yardımsever iş insanıdır
YILDIRAY KAZANÇ 3 ay önce
Çalışkan dürüst insanlar 20 yıldır ben tanırım Babadan el aldıkları mobilya ticaretleri var Bursa Kocaeli İstanbul başta olmak üzere Birçok fabrika nın bölge bayii ler İmalat Toptan ve perakende de başarılılar Oğuzhan bey de yardımsever sevilen iş insanıdır. Akçakoca ya değer katmış ve katacak olan bu insan a ben şahidim en iyi markalar en iyi işleri yapacak ve başarı ile yoluna devam edecektir
Akçabey 4 ay önce
Terör örgütü bağlantısı varmıydı acaba ??? Helal olsun
vatandaş 4 ay önce
sayın vali beyden açıklama bekliyoruz.
29°
açık