banner851

banner614

İNŞAAT DURDURULDU, SÖKÜM BAŞLADI

banner619

Son dönemde Akçakoca kıyılarında görülen ruhsatsız yapılaşmalar Düzce Valisi Cevdet Atay’ın ‘İnceleyin’ talimatı sonrası tespit edilen usulsüzlükler üzerine tek tek yıkılırken, Esentepe Kordon’da yapımına başlanan yapıya da valilik ‘Dur’ dedi.

banner846
Akçakoca 01.06.2021, 17:50 02.06.2021, 15:40
3229
banner844

Akçakoca’nın en güzel yürüyüş lokasyonlarından olan Esentepe mevkiindeki belediyeye ait alanda yürütülen ve ‘Seyir Terası’ yapılması planlanan inşaat, Düzce Valisi Cevdet Atay’ın talimatı doğrultusunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından başlatılan inceleme doğrultusunda durduruldu.

Bilindiği gibi son dönemde Akçakoca kıyılarında görülen ruhsatsız yapılaşma çalışmaları Düzce Valisi Cevdet Atay’ın bizzat verdiği talimatla tek tek yıkılırken, Esentepe mevkiindeki belediyeye ait alanda yürütülen yeni dolgu çalışması da incelemeye takıldı.

Otel ile Kordon arasındaki yolun deniz tarafında yapılan çalışma belediye tarafından durdurulurken, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme sonunda yapının kaldırılması yönünde karar verildiği öğrenildi.

Kararın belediyeye ulaşması ile birlikte söz konusu alanda sökme çalışmasının başlatıldığı görüldü.

Yorumlar (6)
Vali Beye 2 ay önce
Sayın Valim..Turkuaz rest.Undan kale kumsal kafe bahçe kafe tamda kıyıdalar.çatıları çok yüksek.etraflarına birşeyler ekleyip duruyorlar.Bilginize arz ederim.İnş.Haber Müd.nüz ulaştırır..Saygılar
Vali beye saygılar 2 ay önce
Tşkrlr Sayın Valim.orada seyir tepesine kimse gitmez.Turistler çuhallıda denize giriyor. Bugün seyir tepesi der yarın seneye kafe olur iyi olmuş..
Düzce 81 2 ay önce
Ak belediye olsa bu cesareti gösterir miydiniz acaba
CAN 2 ay önce
HEP DÜZCEDEMI OLUR BÖYLE ISLER
Hakan Daşdan 2 ay önce
İskele Campingdekini yıkamadılar bir türlü nedense....
Şampiyon 2 ay önce
Bu belediye başakanına da artık birilerinin dur demesi gerekiyor diye düşünüyorum aksi halde 2023 e kadar Akçakoca ilçemizde sahil kalmıcak yoksa