banner851

banner955

İTTİFAK RUHU RAFA KALKTI, YEMENİCİ YİNE YAPACAĞINI YAPTI

Cumhur İttifakı teamüllerine aykırı bir şekilde MHP’li Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz yönetimine yönelik eleştiri bombardımanına başlayan AK Partili Akçakoca Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici belediye yönetimini bu kez 4 yolcu otobüsü üzerinden hedef aldı. Ulaştırma Amirliği bünyesine alınan otobüslerin uzun zamandır tamirat bedeli ödenmediği için esnaf tarafından belediyeye teslim edilmediğini iddia eden Yemenici’ye belediyeden yanıt gecikmedi. Yapılan açıklamada, Yemenici döneminin sonuna doğru alınan 4 otobüsün ilçenin yol şartlarına uygunluğunun olmaması ve kronik arıza sorunlarıyla 3.5 yılda kullanılamaz hale geldiği belirtilerek konunun mahkemeye taşındığı vurgulandı.

Akçakoca 11.04.2022, 15:53 12.04.2022, 17:26
3232
İTTİFAK RUHU RAFA KALKTI, YEMENİCİ YİNE YAPACAĞINI YAPTI

Cumhur İttifakı teamüllerine aykırı bir şekilde MHP’li Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz yönetimine yönelik eleştiri bombardımanına başlayan AK Partili Akçakoca Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici belediye yönetimi arasında ‘açıklama’ düellosu devam ediyor. Eski Başkan Yemenici, geçtiğimiz günlerde SEDAŞ’a olan borç nedeniyle belediye hizmet binası ile iştiraklerinin elektriklerinin kesilmesi üzerinden bir muhalefet mensubunu aratmayacak üslupla Yanmaz yönetimini eleştirmişti.

‘Elektrik borcunun büyük kısmı Yemenici’den kalma’

“3 senede mükemmel işleyen bir sistemin, para ödeyemez hale getirmek, nasıl bir beceriksizliktir” ifadelerini kullanan Yemenici’nin sözlerine, belediyeden açıklama gelmişti.

Belediyeden yapılan açıklamada, “SEDAŞ’a 5,7 milyon civarında olan elektrik borcunun 3,4 milyonu Eski Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici döneminden kalma olup ödenmeyen elektrik borçları mevcut yönetim tarafından ödenmeye başlanmıştır” ifadeleri kullanılmış ve kesintiye götüren borcun büyük kısmının Yemenici döneminde kaldığı ortaya çıkmıştı.

Yemenici’nin hedefinde yine halefi var

İttifaka gölge düşürecek söylemlerde bulunduğu gerekçesiyle kendi partisi AK Parti ve bir diğer Cumhur İttifakı ortağı MHP tabanında da rahatsızlığa neden olan Yemenici, gelen tüm bu tepkilere rağmen huyundan vazgeçmedi.

Otobüslerin tamir bedeli ödenmediğinden teslim edilmiyor’

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Akçakoca Belediyesi’ne bu kez otobüsler üzerinden yüklenen Yemenici, belediyenin Ulaştırma Amirliği bünyesine alınan otobüslerin uzun zamandır tamirat bedeli ödenmediği için esnaf tarafından belediyeye teslim edilmediğini iddia etti.

‘Seçime kısa süre varken almış, 20 taksitini biz ödedik’

Eski başkanın bu paylaşımına belediyeden ‘Zorunlu Açıklama’ başlığıyla yanıt gecikmedi. Yemenici’nin açıklamaları ‘talihsiz’ olarak nitelenirken söz konusu 4 yolcu otobüsünün, 2019 Yerel Seçimleri’ne kısa bir süre kala Yemenici yönetimi tarafından özel bir bankada 2 milyon 290 bin TL kredi kullanılarak ‘sıfır kilometre’ olarak alındığı belirtildi. 24 ay vadeli kredinin 4 ayının Yemenici yönetimi tarafından ödenirken kalan 20 taksitin ise mevcut başkan Okan Yanmaz döneminde ödendiği belirtildi.

‘Akçakoca şartlarına uygun değil, 3.5 yılda kullanılamaz haldeler’

Öte yandan söz konusu otobüslerin Akçakoca’nın yol şartlarına uygunluğunun olmaması ve kronik arıza sorunlarıyla 3.5 yılda kullanılamaz hale geldiği belirtilerek konunun mahkemeye taşındığı vurgulandı.

‘Bilirkişi ‘ayıplı ve kronik arızalı’ dedi’

Açıklamada, “Akçakoca Belediyesi bünyesine alınan 4 adet otobüsün yol yapısı olarak Akçakoca’ya uygun olmaması ve  otobüslerin kronik arızası vermesi bilgisi verilmesine rağmen, otobüsler kullanılmak üzere Akçakoca Belediyesi Ulaştırma Amirliğine kazandırılmıştır. Belediyeye kazandırılan otobüslerin 3,5 yıl içerinde kullanılamaz hale gelmesi ve sürekli kronik arıza vermesinden ötürü, Akçakoca Belediyesi olarak yasal haklarımızı savunmak üzere mahkemeye başvuru yapılmıştır. Görülen davanın ilk celsesinde bilirkişi raporları otobüslerin ayıplı ve kronik arızalı olduğu sonucuna varılmış olup, hukuk mücadelemiz devam etmektedir.” denildi.

banner844
Yorumlar (3)
Muhasır medeniyetler sevi 9 ay önce
Bu nasıl taraflı bir haber yapmaktır muhalefeti aratmayacak şekilde eleştirmişmiş ortada bir yanlış varsa tabikide eleştirilmeli üzerine konuşabilinmeli ancak bu şekilde ileri gidebiliriz kütfen bu hallere sırf sizin gibiler yüzünden geldik
Akçakocalı 9 ay önce
Ey gidi cüneyt yemenici başkan olmadan eczaneden çıkmazdın başkan olduktan sonra belediyeden çıkmadın. Senin akçakocaya başkan olman zaten akçakocaya ihanetti
Yazık oluyor REİSE... 9 ay önce
Böyle basiretsizlere yetki verip hak etmedikleri ve yeterlilikleri olmayan sıfatlar kazandirilirsa olacağı budur.Kendi yetersizliklerini başkalarını suçlayarak örtme gafletinden başka bir şey beklemek hata olur.Maalesef güzelim Düzcemızın kaderi bunlardan çekmek galiba.
Yeni Sayımız