banner851

banner614

KAÇAK YAPININ FORMÜLÜ BAŞKAN YANMAZ'DAN!

banner619

Akçakoca Belediye encümeni tarafından daha mühürlenerek yıkım kararı verilen, Akçakoca–Karasu sahil yolu Tahirli Köyü sınırları içinde bulunan denize sıfır kaçak binanın yıkımına başlandı. Bu kaçak yapıya göz yumduğu iddia edilen kurumlardan biri olan Akçakoca Belediyesi’nin Başkanı Okan Yanmaz’ın çalışmaları yerinde takip ederken mülk sahibine sarf ettiği makamınla bağdaşmayan sözler ise dikkat çekti.

banner846
Akçakoca 04.05.2021, 21:00 06.05.2021, 15:26
4183
banner844

Akçakoca ilçesi Tahirli Köyü mücavir alan sınırları sahil kesimi içinde bulunan kaçak binanın yıkımına başlandı. Öğle saatlerinde mühürlenen binanın bulunduğu alana gelen güvenlik güçleri ile Akçakoca Belediyesi’ne ait iş makinası binayı çevreleyen taş duvardan başlayarak yıkım işlemine başladı.


 

KAÇAK YAPIYA GÖZ YUMAN BAŞKAN YANMAZ YIKIMI İZLEDİ
İnşaatın başlangıcından haberi oldukları halde göz yumdukları ileri sürülen belediye üst yönetimi yıkımı yerinde takip etti. 

Başkan Yardımcısı Şenol Yazgan ile birlikte ekiplerin başlattığı çalışmayı yakından takip eden Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, kendisine gösterilen tepkilere rağmen resmi prosedürü uyguladıklarını savundu.


Öncü Haber’in gündeme getirmesi sonrası tek tek yıkımına başlanan kaçak yapılardan biri olan bina gibi diğer binaların da kıyı kenar kanununa uymadıkları gerekçesiyle yıkılacağını söyleyen Yanmaz’ın bu açıklamaları "Haber yapılmasaydı bu yıkım gerçekleştirilecek miydi?" sorusunu akıllara getirdi.

YOK BÖYLE DİYALOG!
Öte yandan inşaat çalışmaları sırasında mülk sahibi ile  Başkan Yanmaz arasında dikkat çeken bir diyalog yaşandı.
Yanmaz kaçak olan inşaatı büyük yaparak yanlış yol izlediğine dikkat çektiği şahsa '10 metrekare bir şey yapacaktın çaktırmadan' diyerek adeta taktik verdi. Bu anlar vatandaş kamerasına saniye saniye yansıdı.

 

SKANDALLAR ZİNCİRİ 

Ayrıca mülk sahibi Mehmet Balaban'ın imar planında yeşil alan gözükmesine rağmen söz konusu araziyi satın almasının arkasında belediye imar yetkililerinden aldığı güç olduğu ileri sürüldü. İddiaya göre; inşaata başlamadan önce Akçakoca Belediyesi İmar Müdürlüğü'ne başvuran Balaban, yetkililerin kanunen  ruhsat verilemeyen  inşaatın kaçak olarak başlayabileceği ve şikayet olmaması halinde görmezden gelecekleri yönünde görüş beyan etmesi üzerine binayı yaptı. Fakat süreç tahmin ettikleri gibi olmadı. Denize sıfır inşa edilen ve kural tanımazlığın resmi olan yapı yıkılırken, geriye "Bir kent böyle mi yönetiliyor?" serzenişi kaldı.

Yorumlar (10)
SAYIN VALİ BEYE.. 3 ay önce
BAŞKAN BEY; ÇINAR CADDESİNE GİRERKEN ANA CADDE ÜZERİNDEKİ KIYI ŞERİDİNDE BULUNAN BAHÇE KAFEYEDE DEDİNMİ ÇAKTIRMADAN ÇATILARI KOYUN ETRAFINI KAPATIN DİYE..YA O ÇATI VE ETRAFI KALKACAK YADA BU İŞ VALİ BEYİN TALİMATIYLA OLACAK..VALİ BEYE SAYGILARIMLA..
Vatandaş 3 ay önce
Bakanlık bu adamı görevden bir an önce almalı
Resul İnan 3 ay önce
şu video malumun ilanıdır, büyük bir skandaldır, içişleri bakanlığı soruşturma açıp görevden el çektirmelidir.
Yalçın 3 ay önce
Bu nasıl bir gazeteciliktir. Nefret,kin kusarcasına. Vatandaşın kamerasına yansıdıysa hani görüntü. Neden koyamıyosun. Mış, muşlarla haber olmaz. MHP'li değilim ama bu kadarda yargısız infaz olmaz
Düzceli 3 ay önce
Yeteneksiz
Resul İnan 3 ay önce
video play tuşuna basmayı becerememiş hani nerde görüntü diye yorum yazıyo hahahahahaha
Mustafa Güler 3 ay önce
Adam iyi yaptığı bir şeyi bile aleyhine kullanacak kadar haysiyetsiz yayınlarımızdan dolayı tebrik ediyorum. Sizin istediğiniz değil halkın dediği olur.
Şampiyon 3 ay önce
Bu başkanın sözlerini duysam , işitsem inanamazdım .... olucak iş değil .... Muhteşem anlaşma yapmışlar yüzyılın antlaşmasıdır benim için
MHP nin suçu 3 ay önce
Birol şahin gibi çalışkan insanları ihraç edip böyle tuhaf adamlara göz yuman MHP ye yazıklar olsun.
Baskana 3 ay önce
Kıyı Kenar kanunundan haberin var ise Cınar Cd.sindeki yapilan kafeye neden izin verdin Başkan.Ve ayrica O kanuna uymayan Bahce kafe ye neden göz yumuyorsun..Ağzın başka icraatın başka soyluyor..Bahce.kafenin eklenen catisini kaldirt kenarlari söktür..Bu yorumlari 2 Bakanlikda takip ediyor sanırim..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın