banner851

banner955

KALICI ÇÖZÜM ŞART!

Akçakoca kent merkezine içme suyu taşıyan ana boru hattında meydana gelen arıza nedeniyle günler süren su kesintileri vatandaşları çileden çıkarttı. Sitemlerini sosyal medya üzerinden dile getiren Akçakocalılar, belediyeyi kalıcı çözüme davet etti. Akçakoca Belediyesi ise bugün yaptığı açıklama ile arızanın yoğun çalışma sonucu giderildiğini duyurdu.

Akçakoca 02.09.2020, 14:15 02.09.2020, 15:53
2702
KALICI ÇÖZÜM ŞART!
banner1032

Akçakoca’da günlerdir devam eden su kesintileri vatandaşı çileden çıkarttı. Susuzluk sorununa karşı kalıcı önlem alınmasını isteyen Akçakocalılar, belediye yönetimine seslendi.

Kentte son günlerde ana isale hattında meydana gelen boru patlamalarından kaynaklı su kesintileri, sürekli olmaya başlayınca vatandaşlar sitem yüklü paylaşımlar yapmaya başladı.

Su kesintilerinin uzun sürdüğünü ve söz verilen saatlerde suyun şebekeye verilmediğini belirten çok sayıda Akçakocalı, belediyenin sosyal medya hesaplarındaki paylaşımların altına yaptıkları yorumlarla bu soruna kalıcı bir çözüm üretilmesini istedi.

Koronavirüs salgınına bir de fındık hasadı dönemi eklenince suya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduklarını ifade eden vatandaşlar, yeni hizmete alınan içme suyu arıtma tesisi başta olmak üzere su altyapısına yönelik yıllardır süren çalışmalara rağmen kronik hale gelen bu probleme neden neşter vurulamadığını sorguladı. 

Belediyeden su kesintisi hakkında açıklama

Öte yandan Akçakoca Belediyesi, kent genelinde büyük sıkıntıya neden olan su arızasının giderildiğini bildirdi. Belediye ekiplerinin günlerdir yaptığı çalışma sonucunda şehre yeniden su verilmeye başlandığı duyuruldu.

Hafta sonundan bu yana Koçullu – Arabacı köyü arasındaki ana boruda meydana gelen arızanın giderilmesi için Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yoğun bir çalışma sarf ettiği kaydedilen açıklamada, depolara su verilmeye başlandığı bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi: "İlçemiz Koçullu köyü arıtma tesisinde şebekemizi besleyen 4 adet içme suyu deposuna ait su iletim hattı üzerinde, arıtma tesisinin devreye girmesi işletme basınçlarının artmasına yol açmıştır. Ayrıca ilçemizde yaz aylarındaki yoğunluğa paralel olarak su teminine yüklenme meydana gelmesi Arabacı köyü mevkiindeki ana isale hattı üzerinde basıncı arttırarak arızalara sebep olmuştur. Sorun tespitinin ardından Belediyemiz isale hattının rahatlaması için 500 mm çapında basınç kırıcı siparişi vermiştir. 500 mm çapında basınç kırıcının özel üretim olması sürecin uzamasına neden olurken, bu süreçte meydana gelen arızalar ekiplerimiz tarafından müdahale edilmeye çalışılmıştır. Bu kapsamda 24 Ağustos 2020 tarihinde isale hattında arıza meydana gelmiş fakat su kesintisi yapılmaması için arıza onarılmamıştır. 1 Eylül 2020 tarihinde mevcut arızanın artması sonucu su kesintisi yapılarak basınç kırıcı temini yapılana kadar isale hattını rahatlatmak için vantuz montajı yapıldığından arıza onarım süreci uzamıştır. 1 Eylül 2020 tarihi saat 19.00’da arıza ve vantuz montajı tamamlanarak isale hattına su verilmiştir. Bu süreçte depolarda ve şebekede su tükendiği için hava yapmış olup, ekiplerimiz sürecin kısalması için yoğun mesai harcamışlardır. Tüm bu süreç sonucunda ekiplerimiz tarafından arıza giderilerek şebekeye su verilmeye başlanmıştır. Halkımıza verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışları için teşekkür ederiz."

Hafta sonundan bu yana Koçullu – Arabacı köyü arasındaki ana boruda meydana gelen arızanın giderilmesi için Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yoğun bir çalışma sarf ettiği kaydedilen açıklamada, depolara su verilmeye başlandığı bildirildi.

HABER: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (1)
Adsız 2 yıl önce
Hiç bir yerde yokkı orda olsun yuksek katta oturanlar hep sussuz heryerden yazsakta arasakta bı gelısme yok yazık vah halımıze
30
açık