banner851

banner614

“KALİTE ÇOK GÜZEL, FINDIK RANDIMANLI”

Türkiye'deki fındık üretiminde önemli bir yere sahip olan Batı Karadeniz’deki üreticiler, açıklanan fındık fiyatından ve hasatta aldığı üründen memnun kaldı.

banner619
Akçakoca 28.08.2019, 17:46 29.08.2019, 18:39
2880

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde fındık hasadı yapan fındık üreticilerinin yüzü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatından ve aldıkları ürünün kalitesinden dolayı gülüyor. Fındığını hasat ederek kurutmaya alan Fevzi Üçüncü (61), AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17 dönümlük fındık bahçesinin babasından kendisine miras kaldığını söyledi. “Emeğimizin karşılığını aldık çok şükür”

İngiltere'de yaşadığını, fındık için köyüne geldiğini aktaran Üçüncü, şunları kaydetti:

"Ben İngiltere'de yaşıyorum, fındık toplamak için buraya geldim. Hem tatil hem ziyaret hem de ticaret için buradayız. Fındık harmana kolay gelmedi, fındık işçileriyle birlikte topladık, buraya getirdik. Emek verdik, emeğimizin karşılığını aldık çok şükür."“Kalite çok güzel, fındık randımanlı”


Fındık fiyatının da kalitesinin de güzel olduğunu ifade eden Üçüncü, "Kalite çok güzel, fındık randımanlı. Fiyat bence güzel, yerinde kalırsa daha güzel olacak. Bu ay güzel bir ay, bizim için bir kaynaşma oluyor. Herkes vatanına dönüyor, ağustos ayı bu manada güzel bir ay." şeklinde konuştu. (AA)
 

banner844
Yorumlar (5)
Cansu Üçüncü 2 yıl önce
Emekli bir çiftçinin topraklarına sahip çıkması ve fındığını toplaması kadar doğal birşey olamaz ve eleştiriye açık değildir. Haberin asıl önemine dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Saygılar,
Cansu Üçüncü (çiftçinin kızı)
Adnan 2 yıl önce
Yalakalık yapma ingiliz
Kemal 2 yıl önce
Serdar burdan atıp tutmak kolay.. Git hemşin köyüne kendisiyle tanış. sana gurbetten öncesini ve gurbet hayatını anlatsın.. Diyeceğin şey, "senin hakkında şöyle şöyle düşünmüştüm. Allah'ta benim belamı versin, çok özür dilerim" demek olur.
Serdar gürler 2 yıl önce
Senin tuzun kuru belli pound,ları götürürken birde ingiliz vatandaşı olmuşsundur sonra yalandan vatan sevgisi bedavacılar mirasyediler gidin fabrikada 5 çarşıya çalışın bakalım
Dilek talak 2 yıl önce
Allah bizede versin diyelim olanlarda ağiz dadıyla hemeyi nasip etsin