banner851

banner614

KANTAR OYUNUNA GÖZ AÇTIRILMIYOR

Fındık pazara inmeye devam ederken kantar oyunuyla vatandaşın emeğinin çalınmaması için Akçakoca Belediyesi ilçe genelindeki esnaflara ölçü ve tartı aletlerinin damga süreleri ve terazi doğrulukları denetimleri yapıldı.

banner619
Akçakoca 15.09.2021, 17:20
1077
KANTAR OYUNUNA GÖZ AÇTIRILMIYOR

Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fındık alım satımı yapan dükkânlarda hassas kantar denetimi gerçekleştirdi.

Bölgenin önemli geçim kaynağı ürünlerden biri olan fındığın alım satımında üreticinin mağdur olmaması için Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri hasat zamanında harekete geçti.

İlçe merkezinde fındık alım satımı ile uğraşan tüccarları tek tek inceleyen Zabıta ekipleri, özellikle hassas kantarlardan yaşanan haksızlığın önüne geçmek için denetimlerini sıklaştırdı. 3516 sayılı Ölçü ve Ayar Kanunu kapsamında yürütülen denetim çalışmalarında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan temin edilen hassas ağırlıklarla alış verişte kullanılan terazi ve kantarların kontrolleri yapıldı.

Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, özellikle korsan fındık tüccarlığı yapan kişilere karşı dikkatli olunması gerektiğini belirterek, kantardan kilo çalımı yapıldığını ve bilindik esnaflarla çalışılması gerektiğini kaydetti. Zabıta ekipleri, fındık hasat zamanı boyunca alım satım yapan esnaflara denetimler yapacaklarını da belirtti.

banner844
Yorumlar (4)
Düzce li 1 gün önce
Alın terimize çoluk çocuğumuzun hakkını çalan bu şerefsizlere müebbet hapis cezası verilsin
KUSKUS KANTARI... 2 gün önce
GUMUSOVADAKI YETKILILERIDE BEKLERIZ ISLERININ BASINA.. HABERSIZ SIK SIK KONTROLLERINI YAPSINLAR ÇALMA ÇIRPMA DENİNCE ÜSTÜMÜZE YOKTUR MEMLEKET OLARAK....
YAVUZ0881 2 gün önce
Kontrole ne gerek var devlet sağolsun eski fiyattan alın terini göz nurunu gözümün içine baka baka satın alma adı altında çalmıştır ben bu zihniyetin ALLAH belasını versin bu ülke bu şekilde giderse malesef bu işin sonu dilimin ucuna varmıyor millet pişirdiği yemeğin artığını bile vatandaşına çok gören bir zihniyet yok olmaya mahkumdur en kısa zamanda yerin dibine girerler AKP si MHP si
KANTAR 2 gün önce
İLLA FINDIK KANTARIMI KOTROL EDİLMELİ EY YETKİLİLER RAHATINIZ İYİ Mİ.DİĞER ALICILAR VE SATICILARIN KONTROLLERİNİ BEN Mİ YAPACAĞIM