banner851

banner614

KATAMARAN ÇOCUKLARLA ŞENLENDİ

Düzce'ye, doğu ve güneydoğu illerinden fındık toplamak için aileleriyle gelen 500 çocuk, Akçakoca’da belediyenin gezi teknesi Pusula Katamaran’da düzenlenen etkinlikte gönüllerince eğlendi.

banner619
Akçakoca 25.08.2021, 17:10 26.08.2021, 16:42
1030
KATAMARAN ÇOCUKLARLA ŞENLENDİ

Düzce'ye aileleriyle fındık toplamaya gelen çocuklar için ilçelerde dolu dolu etkinlikler düzenlendi. Çilimli’den sonra Akçakoca’da da belediyenin gezi teknesi Pusula Katamaran’da buluşan yüzlerce çocuk keyifli bir gün geçirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Uluslararası Çalışma Örgütünce yürütülen "Tarımda Çocuk İşçiliğinin Sonlandırılması Model Çalışması" projesi kapsamında, Mardin, Urfa, Şırnak, Adana, Diyarbakır, ve Batman'dan gelen çocuklar, fındık bahçesinde çalışmak yerine eğitim gördü ve çeşitli etkinliklere katıldı. İlk defa gezi teknesine binerek deniz turuna çıkan çocukların heyecanı gözlerinden okundu.

Düzce Valisi Cevdet Atay, gazetecilere, çocukların eğlencesine ortak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Vali Atay, "Türkiye'nin birçok ilinden çocuklar geldi. Onlar bizim misafirlerimiz. Onların bugünkü eğlencelerine ortak olmak istedik. Polis ve jandarma ablaları onlara güzel bir etkinlik hazırladı. Öğretmenlerimiz de özellikle doğu illerinden gelen çocukların iyi vakit geçirmesi için ellerinden gelenleri yapıyorlar." diye konuştu.

Akçakoca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Yıldırım da doğu ve güneydoğu illerinden gelen tarım işçilerinin çocuklarına eğitim verdiklerini belirtti.

Etkinliğe, İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz ile diğer ilgililer katıldı. (Öncü Medya/AA)

Yorumlar (5)
H.K. 1 ay önce
Akçakoca gibi bir kıymetli şahsiyetin ismini taşıdığı bir ilçeye hiç yakışmıyor böyle yabancı figürlü bir gemi. Neden AKÇAKOCA değil. neden yerli bir figür değil. Milliyetçilik bu mu? Böylemi milli kültür ve değerleri çocuklarımıza kazandıracağız?
Madur 1 ay önce
Yahu elalemin dümbüğünü koyacağınız ecdadımız olan Barboros hayrettin paşayı koyamadınız mı yazık
Hadi 1 ay önce
işine bak hadi
Herşeyden 1 ay önce
mağduriyet çıkartma artık yeter.
Özentiler 1 ay önce
Helal olsun kardeşim sana