banner851

banner614

KAYMAKAM CAN BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, yerel basınla çay-simit sohbetinde buluştu. Akçakoca Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan maddi destek alan bazı vatandaşların “Yardımlar kesildi” yönündeki şikayetleri hakkında konuşan Kaymakam Can, vakıf sisteminde yeni bir düzenleme çalışması yapıldığını açıkladı. Ayrıca yardım miktarlarında ihtiyaca göre artış yapılacağını müjdeledi.

banner619
Akçakoca 05.10.2021, 18:30 05.10.2021, 17:29
2526
KAYMAKAM CAN BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can ve Kaymakam Adayı Enes Özkan, yerel basın mensuplarının geleneksel sabah kahvaltısına konuk oldu. Gazetecilerin davetlisi olan Kaymakam Can keyifli sohbette, bazı güncel gelişmelere yönelik soruları yanıtladı.

VAKIFTA BİLGİ GÜNCELLEMELERİ YAPILIYOR

Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, son günlerde Akçakoca Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan maddi destek alan bazı vatandaşların “Yardımlar kesildi” yönündeki şikayetiyle ilgili soruyu, vakıf bünyesinde yapılan güncelleme çalışmaları nedeniyle yeni bir düzenlemenin ortaya çıktığını söyleyerek yanıtladı.

İHTİYACA GÖRE DAHA FAZLA YARDIM YAPILACAK

Kaymakam Can ayrıca yıllardır 45 gün arayla 200 TL yardım alan vatandaşların bilgilerinin güncellendiğini belirterek, “Bazı vatandaşların gelir düzeylerinde artış görüldüğünden bu yardımı kesildi.” dedi. Can ayrıca özellikle çocuklu aileler ve dul kadınlar başta olmak üzere, maddi durumu iyi olmayan kişilere verilen 200 liralık yardımın çok az bulunması nedeniyle yardım miktarının ihtiyaç duyulan rakamlara yükseltileceğini söyledi.

KÖMÜR YARDIMLARINDAKİ DENGESİZLİK GİDERİLİYOR

Kaymakam Can, kömür yardımı olarak ihtiyaçlı ailelere 500’er kilo kömür verildiğini açıkladı. Geçen yıl 1.300 ton kömürün 2 bin 500 aileye dağıtıldığını anımsatan Can, vakıf bilgi güncellemelerinde oluşması muhtemel aksaklıklara kaymakamlık tarafından anından müdahale edildiğini söyledi.

Akçakoca ölçeğinde bir ilçe için 1.300 ton kömürün doğalgaz kullanan emsal ilçelere göre çok yüksek oranda dağıtıldığının tespit edildiğini söyleyen Kaymakam Can, “Bazı ailelerin artık kömüre ihtiyaç duymadıkları görülüyor. İhtiyaçlı ve özellikle çocuklu ailelere yapılan 500 kilogram kömür yardımının yetersiz olduğu ortada. Bu bilgi güncellemeleri tamamlandığında ihtiyacı olmayan hanelere verilen kömür desteği kesilerek ihtiyaçlı ailelere 1 ton ve üzerinde kömür yardımı yapılacak.” şeklinde konuştu.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE 700’ER LİRA YARDIM YAPILIYOR

Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, Akçakoca’da ikâmeti olan ve bu sene üniversiteyi kazanan öğrencilere de bir defaya mahsus olarak destek ödemesi yaptıklarını, yapmaya da devam ettiklerini söyledi. 2 yıllık yüksekokul kazanan öğrencilere 600 lira ve 4 yıllık fakülte kazananlara ise 700 lira maddi yardım yapıldığını ifade eden Kaymakam Can, bu yardımların devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (1)
Ertuğrul yılmaz 2 hafta önce
Sayın yetkililer düzce akçakoca arası çalışan minübüsler dökülüyor yazın klima çalışmıyo kışın ısınmayı çalışma saat leri tutmuyo turizm kenti böyle olmamalı