banner614

KAYMAKAM ÖZTÜRK YARDIM ÇIĞLIĞINI DUYDU

banner619

Akçakoca’nın Ayazlı Mahallesi’nde yalnız yaşayan kalp hastası 55 yaşındaki Leyla Okta’ya yardım eli uzandı. Şişen bacakları yüzünden yürüyemeyen ve bu yüzden kişisel ihtiyaçlarını karşılayamayan Okta’nın yardım çığlığına kayıtsız kalmayan Kaymakam Yasin Öztürk, derhal başlattığı girişimler sonucunda hasta kadını tedavi edilmek üzere Ankara’ya gönderdi.

Akçakoca 30.11.2020, 15:20
3656
KAYMAKAM ÖZTÜRK YARDIM ÇIĞLIĞINI DUYDU
banner785

Akçakoca’da yalnız başına yaşayan kalp hastası 55 yaşındaki Leyla Okta’nın dramına kayıtsız kalınmadı.

Kimsesi olmayan ve komşuları yardım ettikçe boğazından sıcak lokma geçen Okta’nın her geçen gün kötüleşen sağlık durumu zaman kaybedilmeden bir hastanede tedavi olması gerektiğini gözler önüne seriyordu.

Şişen ayaklarından iltihap akan ve evinin mutfağındaki bir kanepede yaşamını sürdürmeye çalışan kalp hastası Leyla Okta’nın sefalet içindeki yaşamının haber olması sonrasında Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk hemen yaşlı kadına devletin şefkat elini uzattı.

Kaymakam Öztürk’ün girişimleri sonucunda Ankara merkezli bir rehabilitasyon merkezinden ekip kendi araçlarıyla gelerek hasta kadını Ankara’ya götürdü.

Ankara’ya giderken mutluluğu yüzünden okunan Okta yardım için yaptığı çağrıya kulak veren Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk’e teşekkürlerini iletti.

Yardımsever vatandaşların temin ettiği gıda ürünleriyle hayatta kalmaya çalışan Okta’nın, Ankara’da tedavi süreçleri tamamlanıp iyileşse bile orada kalacağı, kendisinin de isteğinin bu yönde olduğu belirtildi.

Yorumlar (3)
Metin atlı 2 ay önce
Devleti gerçek yetiştirdiği kaymakam helal olsun size o makam
Mehmet DİNÇER 2 ay önce
Kaymakam bey çankiri çerkeş de de görev yaptı adil ve halk tipi bir yönetici olduğunu hatırlıyorum ayrıca 16 gecmis turk devletlerinin bayraklarını yaptırmıştı kaymakamlık bahçesinde durur hala
Muzaffer engin 2 ay önce
Allah sizden razı olsun sayın kaymakamım
kapalı