banner851

banner955

KAYMAKAMLIK İNCELEME BAŞLATTI

Akçakoca Devlet Hastanesi’nde dün gece saatlerinde kadın doğum uzmanı skandalı yaşandı. Acilen doğuma alınması gereken anne adayı için hastaneye gelmesi gereken Kadın Doğum Uzmanı Güliz S.’ye hiçbir şekilde ulaşılamadı. Sıkıntılı doğumu ebe gerçekleştirirken, Akçakoca Kaymakamlığı’nın doktor hakkında inceleme başlattığı öğrenildi.

Akçakoca 29.05.2020, 14:36 31.05.2020, 10:14
13042
banner1032

Alınan bilgiye göre, dün gece saatlerinde doğum sancıları çeken bir anne adayı Akçakoca Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Acilen doğuma alınması gereken kadın için hastanede görevli Kadın Doğum Uzmanı Güliz S. çağrılmak istendi. Telefonla defalarca aranan uzman doktora ne telefonla ne de başka yollarla ulaşılamadığı öğrenildi.

Sıkıntılı bir doğum olduğu için uzman hekim refakatine ihtiyaç duyulmasına rağmen, uzman doktorun gelmediği doğumu görevli ebe hemşire gerçekleştirdi.

Hastanedeki hekim skandalından haberdar olan Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk’ün acil durumlarda görev başında olması gereken ancak kendisine ulaşılamayan Kadın Doğum Uzmanı Güliz S. hakkında inceleme başlatılması talimatı verdiği öğrenildi.

Aynı doktorun geçmişte de benzer sıkıntılardan sözlü uyarı aldığı iddia edildi.

banner844
Yorumlar (13)
Leman 2 yıl önce
Neden halkın yarı nufusu kadın olduğu ve kadın hastalıkları ve doğum doktoru yeterli sayıda olmuyor. Asıl olan bu bir tane doktor kaç kişyle ilgilenebilecek. O da insan. Lütfen hastanelere yeterli sayıda doktor atanmalı. Akçakocada neden kadın doğum tek doktor var. Neden tek doktor. Kadın doğum İki yada üç doktor olmalı. Olmalıki sağlık sorunları hallolsun. Analar bacılar kardeşler şifa bula bilsin. Yoksa sabah akşam tek doktor olmak zor.
Ali Aydın 2 yıl önce
Hipokrat yeminine sadık kalmayan doktorlara terfi ve maaş durdurması lâzım.
Düzceli 2 yıl önce
Doktor görevden alınmalı
Murat 2 yıl önce
Mesaidedir
Vatandaş 2 yıl önce
Yorum yapmayım dedim uyuyamadım
O doktorun günahını almayın bakın deprem oldu bugün akçakoca da
Doğumumu doktor hanım yaptı saatlerce hep sakin ve anlayışlıydı gece gündüz hep yanımdaydı !
Akçakocalı 2 yıl önce
Tek doktor hergün nöbetçi olamaz ki. Doktor ne yapsın
düzceli 2 yıl önce
sadece uyarı mı????
Türk hekimlermiş 2 yıl önce
milletin canı kimlere emanet.Şöyle bir bakıyorum da ülkedeki elit kesimin sağlık konusunda neden ABD ve Avrupa'yı tercih ettiği belli oluyor.
Nursefa 2 yıl önce
Oda insan ya önyargılı olmayalım lütfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık