banner851

banner955

KEŞİR DUYURDU: İNŞAAT BU YIL BAŞLAYACAK

17 Temmuz 2019 tarihinde sel afetinin meydana geldiği Akçakoca’nın Esmahanım Köyü ve bölgesini sakinlerinin yaraları sarılmaya devam ediliyor. AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, sel nedeniyle evlerini kaybeden vatandaşlar için TOKİ eliyle 70 konutun yapımına bu yıl içinde başlanacağını duyurdu.

Akçakoca 01.03.2021, 14:50 02.03.2021, 17:05
1243
KEŞİR DUYURDU: İNŞAAT BU YIL BAŞLAYACAK
banner1032

17 Temmuz 2019’da Akçakoca’yı vuran sel felaketinde 7 kişi hayatını kaybederken onlarca aile de evsiz kaldı.

Aradan geçen zamanda ilçenin selden en çok zarar gören bölgesi olan Esmahanım Köyü başta olmak üzere sağlıklı bir yaşamın tahsisi için birçok adım atıldı. Yollar ve köprüler yenilendi. Selden etkilenen kamu kurumları da tadil edildi.

Sel felaketinde evini kaybeden 70 aile için AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den müjde geldi. Vekil Keşir, İçişleri Bakanlığı ve TOKİ ile yapılan görüşmeler sonucunda, Düzce Merkez’de arsa tahsisi ile hak sahiplerine 70 konutun inşa edilmesi hususundaki çalışmalarımızda sona gelindiğini duyurdu. Keşir, konutların inşasına bu yıl içinde başlanacağını ve kura ile birlikte sürecin tamamlanacağını aktardı.

Ayşe Keşir’in açıklaması şu şekilde:

“17 Temmuz 2019 tarihinde meydana gelen sel afeti sonrasında evleri zarar gören 74 ailemizin konut hakları kabul edilmiş ve yer gösteren 7 ailenin yerleri daha önce onaylanmıştı. Yine geçtiğimiz yıllarda Yayla Köyü'nde evleri heyelandan etkilenen 3 ailemizi de kapsayan, hak sahibi ailelerin yer gösterilemediği için protokolleri ne yazık ki tamamlanamamıştı.

Öncelikle İçişleri Bakanlığı/AFAD ile yaptığımız görüşmeler, akabinde TOKİ ile yapılan görüşme sonrasında, Düzce Merkez İlçesi’nde arsa tahsisi ile hak sahiplerine 70 konutun inşa edilmesi hususundaki çalışmalarımızda sona gelindi.

Hak sahibi vatandaşlarımız için yıl içerisinde konut inşaatı başlayacak ve yapılacak kura sonrasında süreç tamamlanacaktır.”

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
Hasan 2 yıl önce
Aynı selin olduğu yıl gölyaka hacıyakup köyündede sel felaketi yaşandı bizimde evi kullanılamaz ve zarar gören vatanaşlarımız var .afadda kayıtları var bu vatandaşlarımızada ev verilmeli
mahmut 2 yıl önce
harbi koyun yerinemi koyuyorsunuz izmir oy vermez hemen yapılır van oy vermez hemen yapılir düzce tulum birbuçuk sene geçmis yaza başlıcakmıs ornek verdiğim yerler kıskandıgımdan değil sosyal devlet her yere yapar bizi cepte görup birşey
15
parçalı bulutlu