banner851

banner955

KİRİŞLER PEKİNTAŞ’TAN; TEMEL, DEMİR VE AYAKLAR BALCI’DAN

Ayazlı mahallesinde oturan vatandaşların yaya olarak kullandıkları eski asma köprü yıkılarak yeniden yapılıyor.

Akçakoca 23.08.2022, 16:45 24.08.2022, 10:04
1518
KİRİŞLER PEKİNTAŞ’TAN; TEMEL, DEMİR VE AYAKLAR BALCI’DAN

Akçakoca Otel yanından denize dökülen dere üzerindeki asmalı köprü yıkılma tehlikesi geçirdiği için haberlere konu olmuştu.

Olaya el koyan Akçakoca Belediyesi, Pekintaş ve Akçakocalı iş insanı Fatih Balcı ile bir araya gelerek köprünün yeniden yapılması için iş birliği kararı aldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Akçakoca Belediye başkan yardımcısı Şenol Yazgan, belediye olarak yaptığımız görüşmelerde Pekintaş AŞ genel müdürü Faruk Darıyerli ve Akçakocalı iş insanı Fatih Balcı’nın verdikleri destekle köprüyü yeniden yapacaklarını söyledi.

İş makineleriyle bugün işe başlandığını söyleyen Yazgan, yeni köprü için gerekli olan her biri 28 metre uzunluğunda 4 beton kirişin Pekintaş tarafından karşılanacağını; temel, demir ve köprü ayaklarının ise Fatih balcı tarafından yapılacağını söyledi.

Yazgan ayrıca, köprü yapımının en kısa sürede tamamlanarak yeniden ulaşıma açılacağını ve kendilerine destek veren her iki kuruma Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz adına teşekkür ettiğini dile getirdi.

banner844
Yorumlar (3)
ahmet 1 ay önce
pekintaş ve balcı yapıyorsa belediyeye de sahiplenmesi mi kalıyor
Burak 1 ay önce
Bu köprüde hasar büyük
Onarımla geçiştirilemez. Yıkılıp yeniden yapılması gerekir. Onarılırsa ileriki zamanlarda oluşabilecek olan olumsuzluklardan belediye sorumlu olacaktır.
cash81 1 ay önce
acılışta kurdalesi benden
27
parçalı bulutlu