banner614

KIZILAY’IN AKÇAKOCA’DA YAPTIKLARINI ANLATTI

banner619

Türk Kızılayı Akçakoca Şubesi Başkanı Özkan Öztürk, koronavirüs salgınını sürecinde kurum olarak kentte yaptıkları çalışmaları düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Öncelikle 65 yaş üstü ve evlerinde yalnız yaşayan, kimsesi olmayan vatandaşlara gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulunduklarını söyleyen Öztürk, gıda kolileri dağıtmanın dışında Akçakoca genelinde 286 vatandaşa aile başına 400 lira olmak üzere maddi yardım sağladıklarını belirtti.

Akçakoca 23.05.2020, 13:30 23.05.2020, 12:06
2081
KIZILAY’IN AKÇAKOCA’DA YAPTIKLARINI ANLATTI
banner785

Türk Kızılayı Akçakoca Şubesi Başkanı Özkan Öztürk, koronavirüs salgınının Türkiye’de görüldüğü günden itibaren kurum olarak yaptıkları hizmetleri, basın aracılığıyla kamuoyuna aktardı.

Vefa Grubu içinde yer aldık

Kızılay Akçakoca Şubesi binasında yapılan açıklamada Başkan Öztürk, pandeminin başladığı günden itibaren Valilik tarafından ii ve ilçelerde kurulan Vefa Destek Grubu içerisinde yer aldıklarını söyledi.

Yaşlı ve ihtiyaçlı vatandaşlara yardımlar

Başkan Öztürk, ilk etapta 65 yaş üstü ve evlerinde yalnız yaşayan, kimsesi olmayan vatandaşlar olmak üzere, ihtiyaçlı vatandaşlara et, kavurma, gıda ve konserve yardımı yaptıklarını söyledi. Bunların yanı sıra temizlik ve hijyen malzemeleri de dağıttıklarını ifade eden Öztürk, çeşitli dezenfektan ürünleri ile hijyen malzemelerini ihtiyaçlı ailelere başladıklarını söyledi.

Kızılay Şube Başkanı Özkan Öztürk, bu tür durumlar için stoklarında hazır tuttukları malzemelerin yanı sıra, Genel Merkez’den istedikleri çok sayıda ve çok farklı türde malzemeyi de vatandaşlara ulaştırdıklarını söyledi.

“Toplam iki buçuk ton kavurma et dağıttık”

Yardım çalışmalarını şube yöneticilerinin yanı sıra, kadın ve erkeklerin içerisinde yer aldığı gönüllü Kızılay dağıtım grupları ile birlikte hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Öztürk, hemen organize olarak yardımları birçok köy ve mahalleye aynı anda ulaştırdıklarını söyledi. Şu ana kadar kıyma konserve ve et konserve olarak toplam iki buçuk ton kavurma et dağıttıklarını belirten Başkan Öztürk, bunların dışında 900’e en yakın erzak kolisi dağıttıklarını söyledi.

Bunların yanı sıra el sabunu, el dezenfektanı ve içinde pudinglerin olduğu ayrı bir yardım paketi ile binlerce maske ve eldivenin olduğu yardımları yaptıklarını belirten Öztürk, bunun dışında Genel Merkez’in desteği ile de Ramazan ayı boyunca gıda erzak kolileri dağıttıklarını söyledi.

Akçakoca genelinde 286 vatandaşa aile başına 400 lira olmak üzere maddi yardım sağlandı

Gıda kolileri dağıtmanın dışında Akçakoca genelinde 286 vatandaşa aile başına 400 lira olmak üzere maddi yardım sağladıklarını da belirten Başkan Öztürk, bu yardımların yüzde ellisinin verildiğini, geri kalanın ise bayramdan sonra verileceğini söyledi.

Kızılay olarak bugüne kadar yaptıkları yardım çalışmalarına bundan sonra da artacak şekilde devam edeceklerini ifade eden Şube Başkanı Öztürk, bu çalışmaların hayata geçmesinde kendilerine sürekli destek olan Kızılay Genel Merkez yöneticileri ile Kızılay Düzce Şubesi yöneticilerine de ayrıca teşekkür etti.

Yorumlar (0)
az bulutlu