banner851

banner955

‘KÖPRÜYÜ YAPMAZSANIZ İMAMOĞLU’NDAN TALEP EDERİZ’

Cumhurbaşkanı Kararı ile Akçakoca’da selden etkilenen 5 köyün yeni yapı ve ikamete yasaklı bölge ilan edilmesine karşı Düzce Valisi Cevdet Atay, revizyon sürecini başlatırken bir açıklama da kendisi de Akçakocalı olan Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Genel Başkanı Bahri Odabaş’tan geldi. Odabaş, söz konusu kararın cumhuriyet döneminde hiçbir hükümet döneminde görülmediğini ve geri çekilmesi gerektiğini belirtirken yapılmayan köprü için de gerekirse İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kapısını çalacaklarını kaydetti.

Akçakoca 08.12.2021, 14:00 08.12.2021, 14:33
2714
‘KÖPRÜYÜ YAPMAZSANIZ İMAMOĞLU’NDAN TALEP EDERİZ’

Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığı’nın kararı ile Uğurlu, Yenice, Esmahanım, Dilaver ve Küpler köyleri "Genel hayata Etkili Afet Bölgesi" sayılarak, Cumhurbaşkanı Kararı ile 5 köy yeni yapı ve ikamete yasaklı bölge ilan edilmişti.

Köylüler karardan geri adım atılmasını beklerken müjdeli haber Düzce Valiliği’nden geldi. Düzce Valisi Cevdet Atay, köylülere yaptığı bilgilendirmede mağduriyetin giderilmesi için DSİ Bölge Müdürlüğü ile revizyon sürecine gidileceğini açıklaması yüreklere su serpildi. 5 köyün halkı şimdi köylerinin yapı ve ikamete yasaklı bölge kapsamından çıkartılmasını ve derelerin ıslah edilerek köylerin muhtemel afetlere karşı korunmasını bekliyor.   

Öte yandan kendisi de Akçakocalı olan Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Genel Başkanı Bahri Odabaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Odabaş, yaptığı yazılı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanım, Düzce Akçakoca Uğurlu Köyü’nde doğup büyüyen bir vatandaş, işadamı ve sivil toplum başkanı olarak, aldığınız yanlış karar, devlet vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak zorundadır ilkesi ile bağdaşmamaktadır.” ifadelerini kullandı.

‘3 yıldır yıkılan köprü yapılmadı’

Aradan geçen 3 yılda Bezirgan Köprüsü’nün halen yapılmamasını ve dere ıslahına başlanmamasını eleştiren Odabaş, “2019 yılında, Uğurlu, Esmahanım, Dilaver, Yenice, Küplü köylerinde yaşanan sel felaketinde yıkılan Bezirgan Köprüsü ve dere ıslahı 3 yıla yakın zaman geçmesine rağmen hala yapılmamışken, verdiğiniz kararla yüzlerce vatandaşın, bedel ödemeden evlerini ve yerlerini terk etmelerine karar vermeniz Cumhuriyet döneminde hiçbir hükümet döneminde görülmemiştir.” cümlelerine yer verdi.

‘Siz yapmazsanız İmamoğlu’ndan isteriz’

Erdoğan’a karardan vazgeçilerek köprünün yeniden yapılması çağrısı yapan Odabaş, “Acilen bu yanlış karardan vazgeçerek yıkılan köprüyü ve dere ıslahını en kısa sürede yaptırarak vatandaşı rahata ve emniyete kavuşturmanızı rica ediyoruz. Aksi halde tüm yasal ve demokratik haklarımızı kullanacağımızı, İstanbul’un suyunu temin eden Melen Barajı havzasında bulunan bu köprü ve dere ıslahını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanından talep edeceğimizi bilmenizi isterim.” diyerek adım atılmaması halinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kapısını çalacağını kaydetti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (16)
paşa 13 ay önce
arkadaş gece yatarken bir yeri açık kaldı sanırım,kimsin kardeş sen? rica ediyorsun? sanayı oda başkanısın hadi bir hayrın olsun,sen yaptır o köprüyü..
gökhan agaaaaa 13 ay önce
20 yıldır kimsenin yapmadığı neyi yapmış imamoğlu istanbulda ??? ya biz salağız ya siz çok akıllısınız???
vatandaş 13 ay önce
sel zamanı bu vatandaş nerdeydi, cenazeler çıkarılırken ve bu süreçte çalışırken MArsiad ı görmedim. şimdi aklınca aba altından sopa mı göstermeye çalışıyor. Doğru işte devlet vatandaşın can ve mal güvenliği için köprüyü yapmıyor olabilir mi ?
Hasan 13 ay önce
İmamoğlu benim kış tatilimi karşılasın önce
Faruk 13 ay önce
Hadi canimmmm
XXL 13 ay önce
Bir siz kalmıştını bu milletin anasını öpmeyen sizde öpün öpünki benki beyinlerine kan gitsin
VATANSAŞ 13 ay önce
KENDİ İLİNE 3. KÖPRÜNÜN YAPILMAMASI İÇİN UĞRAŞAN SANA KÖPRÜMÜ YAPAR SEN HEYKEL İSTE BELKİ O OLUR
Ahmet hakan 13 ay önce
Su imamoglu sizin yapmadiklarinizi yapti diyen vatandas bitane solesene yaptigi isi tekbirtane bunu yapti diye ornek ver hadi tek birtane tamamen kendinin yaptigi tek birsey sole
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız