banner851

banner614

MAAŞLAR YARIM, İKRAMİYEDEN ESER YOK!

banner619

Akçakoca Belediyesi Kurban Bayramı öncesi personeline sadece yarı maaş dağıttı. Yüz binlerce liralık katamaran gezi teknesi ve makam aracı değişikliği ile dikkatleri üzerine çeken Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, tam maaş ve ikramiye yatırmadığı personeli için bayramlaşma programı da düzenlemedi.

banner846
Akçakoca 30.07.2020, 18:25 30.07.2020, 18:53
5928
banner844

Son aylarda turizme yönelik çalışmalara akıttığı yüz binlerce lira ile adından söz ettiren Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, bayram öncesi personelinin boynunu büktü.

Temmuz ayının ortasında hak edişlerini almayı bekleyen yüzlerce belediye çalışanı, hesaplarına yatan yarı maaşla şaşkınlığa uğradı. Bayrama kadar geri kalan ödemeyi alacaklarını düşünen personel, bugün hesaplarında hareket göremeyince hüsrana uğradı.

Yüklü bir maliyeti olan Katamaran gezi teknesini yakın tarihte belediye bünyesine katan ve geçtiğimiz günlerde de makam aracını değiştiren Başkan Okan Yanmaz'ın Kurban Bayramı öncesi maaşları tamamlayamaması personelin sıkıntı yaşamasına neden oldu.

Maaşlarının geri kalanını ve bayram ikramiyelerini alamayan belediye personeli, bayram alışverişleri nedeniyle paraya en ihtiyaç duyulan şu günlerde sıkıntı yaşarken, belediyenin farklı alanlara yüklü ödemeler yapması eleştirileri de beraberinde getirdi.

Personele yarı maaş dağıtılan Akçakoca Belediyesi'nde geleneksel bayramlaşma programının düzenlenmemesi de dikkat çekti.

Yorumlar (16)
Misafir 12 ay önce
Yuh diyorum sadece yuh gerçek se
Murat 12 ay önce
Niye kızıyorlarki...
Hasan 12 ay önce
Memur da beklesin biraz ne alaka para alamamışmış . Ay sonu para mı alınır ? Beklesinler ay başını
Murat 12 ay önce
Önce işçinin hakkı Allah sorar
zeki 12 ay önce
her yönetimin sıkıntılı bir zamanı olur biraz sabır
Mısıroğlu 12 ay önce
İşte tarafsız basın.
Aziz 12 ay önce
Kendilerinden olmayan herkesi terörist ilan edip devletin sahibi biziz derken sırtlarını sıvazlıyordunuz.Sıranın cebinize geleceğini hiç düşünmediniz mi? Bakınız milli gelir.
Hak yiyen B.K YESİN 12 ay önce
Bir lüks gider bir lüks gelir o araba kaç fakir doyurur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu