banner851

banner955

MERKEZ-AKÇAKOCA MİNİBÜSLERİNDE SANCI

Düzce Merkez ile Akçakoca arasında yolcu taşımacılığı yapan minibüslerin güzergâhı değiştirildi. Şehir merkezine girmeyen araçlar nedeniyle vatandaşlar Çoban Kavşağı’nda inip yürümek ya da ikinci kez otobüse binmek zorunda kaldı. CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, kararın vatandaşa çile olacağını belirterek gözden geçirilmesini istedi.

Akçakoca 26.11.2021, 16:00
3471
MERKEZ-AKÇAKOCA MİNİBÜSLERİNDE SANCI

İl trafik komisyonu tarafından 2019 yılında alınan ve kısa süre önce uygulamaya koyulan kararla Düzce Merkez ile Akçakoca arasında yolcu taşımacılığı yapan minibüslerin güzergâhı değiştirildi. Daha önce Çoban Kavşağı’ndan Öztürkler Kavşağı’na devam ederek şehir merkezine giren ve son durağı terminal olan otobüsler Kervan Kavşağı yönünde devam ederek terminale ulaşmaya başladı.

Kararın uygulamaya koyulmasının ardından şehir merkezinde işi olan vatandaşlar Çoban’da inerek yürümek ya da ikinci kez otobüse binmek zorunda kaldı. Vatandaşlar kendilerini sokan karardan geri adım atılmasını istedi. Konuyla ilgili CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’dan da bir açıklama geldi.

‘Vatandaşlarımızın çile çekeceği aşikârdır’

Abanoz vatandaşın çile çektiğini ve çözüm bulunması gerektiğini söyleyerek, “İl trafik komisyonu tarafından 2019 yılında alınan, ama uygulaması 2021 yılında başlayan kararla Akçakoca-Düzce arası sefer yapan özel halk otobüslerinin güzergâhı değiştirildi. Otobüslerle Düzce'ye giden Vatandaşlarımız Çoban Kavşağı’nda bırakılmaya başlandı. Çoban Kavşağı’ndan, hastane ve merkez arasındaki mesafe düşünülünce vatandaşlarımızın çile çekeceği aşikârdır. Konu yetkili mercilerce Düzce Valisi ile paylaşılmış, İl Trafik Müdürlüğü ile irtibata geçilerek çözülmesi istenmiştir. Ancak buna rağmen İl Trafik Komisyonunca gündeme bile alınmamış sorun çözülmemiştir.” ifadelerini kullandı.

‘Yanlış kararı gözden geçirilsin’

Akçakocalı siyasilere çağrı yapan Abanoz, “Akçakocalı vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek Akçakoca siyasetinin en öncelikli vazifesi olmalıdır. Akçakoca'nın her türlü sorununun sümen altı edilip gündeme bile gelmemesi bizleri düşündürmekte ve üzmektedir. Bu bağlamda İl Trafik Komisyonun aldığı yanlış kararı tekrar gözden geçirmesini ve vatandaşlarımızın mağduriyetinin bir an önce giderilmesini bekliyoruz.” dedi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (7)
Duzceli vatandas 1 yıl önce
Bence cok iyi olmus.bütun illerde ilçe araclari terminalden kalkar terminale girer.belli noktalarda indi bindi yaparlar.düzceye has bir hareket bu galiba.düzce zaten yeterince trafik çilesi cekilen vir il.birakinda büyuk araclar girmesin bari.çobandan merkezede sanki 10 km yol var yurüyun arkadaslar spor olur 2 yildir evlerde bunalmadinizmi?sabah saatlerinde zaten butun ilce araclari çalisanlar icin merkeze giris yapiyor.aksam saatlerindede göruyoruz.normal zamanlarda da girmeyiversin az nefes alalim
CAN 1 yıl önce
ALMANYADA YASIYORUM ORDA MÜNÜBÜS YOLCULUGU YOK BELEDIYE YENI GICIR GICIR HALK OTÖBÜSLERIYLE YOLCULUK YAPAR KILIMALI KOMFORLU DÜZCE AKCAKOCA HALA KÜLÜSDÜRLERLE YOLCULUK SENE OLMUS 2022 SU REZILIGE BAK
CAN 1 yıl önce
BUNE ESKIMIS ICI DISI CÖP MÜNÜBÜSLER HANGI CAGDA YASIYONUZ HE NEDEN YENI KILIMALI MODERN HALK OTOBÜSLERLE YOLCULUK YAPILMAZ HE SU MÜNÜBÜSLERE BAKIN ICI CÖP ESKI KILIMA YOK HERYERI DÖKÜLÜYO
3 kuruşluk Özlü projeler 1 yıl önce
Oradan da binin otobüse belediye emniyet de nasiplensin
Araçlar 1 yıl önce
Önce araçları yenilesinler sonra karar gözden geçirilir. Yolcu.
TOMRİS HAN 1 yıl önce
As taksiden buçuklarda kervandan tam saatlerde geçsin iş çözülür..Bunadamı kafa basmıyo artık..
halk 1 yıl önce
Ben diyorum yarım saatte bir geçiyorlar.Tm saatlerde kervandan girsin yarımlarda çobandan girsin. Gayet güzel olur bu yöntem..
Yeni Sayımız