banner851

banner614

MHP’Lİ ÖZENSEL’DEN BELGELİ SAVUNMA

banner619

AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun Öncü TV ekranlarında Düzce’yi ekran başına kilitleyen Kitabın Ortasından programında sarf ettiği çarpıcı açıklamalar, ittifak ortağı MHP’yi gerdi. AK Partili Sarıoğlu’nun akaryakıt istasyonu ihalesinde belediyeyi kamu zararına uğratmakla itham ettiği MHP’li Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ı belgelerle savunan kişi, MHP Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Özensel oldu. Özensel açıklamasında “Devletimizin en üst yargı makamının vermiş olduğu kararın tartışılmasını doğru bulmuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

banner846
Akçakoca 08.02.2021, 12:00
753
MHP’Lİ ÖZENSEL’DEN BELGELİ SAVUNMA
banner844

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Öncü TV ekranlarında yayınlanan “Kitabın Ortasından” programında, MHP’li Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın, göreve gelir gelmez belediye borçlarını kentin göbeğinde pankarta asması hakkında “Cumhur İttifakı’na hiç yakışmadı” yorumu yaptı.

Akçakoca Belediyesi tarafından ihale ile satışı yapılan akaryakıt istasyonunun değerinin çok altında satıldığını belirten Sarıoğlu, “Akçakoca’da kamu zararı var!” çıkışında bulundu ve bu konuda devletin harekete geçmesi gerektiği iması yaptı. Ayrıca belediyenin doğrularına destek, yanlışlarına da ‘dur’ dediklerini belirtti.

Sarıoğlu’nun gündeme bomba gibi düşen bu açıklamaları ittifak ortağı MHP’de rahatsızlığa neden oldu. MHP Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Özensel imzasıyla yapılan açıklamada, “Devleti'mizin en üst yargı makamının vermiş olduğu kararın tartışılmasını hele de kamuoyu önünde hiç doğru bulmuyoruz” denildi.

MHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

“Akçakoca'daki Cumhur İttifakı'nın diğer ortağı Akçakoca AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu'nun Düzce'de bir tv kanalında kamuoyuna yapmış olduğu açıklamada partimizin belediye başkanının yönetiminde olan Akçakoca Belediyesi'nin belediye meclis toplantılarına basın mensuplarının alınıp alınmaması ve Belediyeye ait Bekçioğlu Petrol'ün satış kararı ve usulü ile ilgili açıklamalarına istinaden cevabımızdır.

*Belediye Meclisi'nin 08 Nisan 2019 tarihinde oy birliği ile almış olduğu karar ekte bilgilerinize sunulmuştur. Bu karara göre tüm partilerin meclis üyelerinin Başkanlık Divanı'nın 'gerekli gördüğü' toplantılarda ses ve görüntü cihazlarının kullanımının kabulüne; yönünde karar alınmıştır.

* Belediyeye ait olan Bekçioğlu Petrol'ün satışının usulüne uygun ve değerinde yapılmadığı gerekçesi ile iptali için Ana Muhalefet Partisi tarafından Bölge İdare Mahkemesi'ne verilmesi neticesinde, Mahkemenin Akçakoca Belediyesi lehindeki kararı ve bu karara da itiraz neticesinde en üst makam olan T.C. DANIŞTAY 13. Dairesine kararın bozulması için sevkinin ve T.C. DANIŞTAY 13. Dairenin 'karar sonucu kesin karar olarak, karar düzeltme yolu kapalı olmak üzere ' 15 Ekim 2020 tarihinde yeniden Akçakoca Belediyesi Lehinde karar vermesine ait belgeler ektedir.

Biz Akçakoca MHP İçe Başkanlığı olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizin en üst yargı makamının vermiş olduğu kararın tartışılmasını hele de kamuoyu önünde hiç doğru bulmuyoruz, karar her ne olursa olsun tartışmasız saygılıyız.

Belediyemiz hakkında yapılan bu olumsuz açıklamalar bizi bağlayacağından, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amaçlı basın açıklaması gereği duyulmuştur.”

Yorumlar (0)
16°
kapalı