banner851

banner614

MUHTAR KİRACISI OLDUĞU MÜLKÜN SAHİBİ OLDU

banner619

İşçilerine aylardır maaş ödeyemeyen Okan Yanmaz yönetimindeki Akçakoca Belediyesi, çareyi borçlanmakta ve belediye mülklerini satmakta buldu. Tam kapanma döneminde düzenlenen ihalede, 1 dükkan ve 7 arsa satıldı. Akçakoca’nın tanınan simalarından Mustafa Yıldız’ın Akçakoca Belediyesi’nin ihale ile satışını gerçekleştirdiği arsalardan 3’ünü satın alması dikkat çekti.

banner846
Akçakoca 04.05.2021, 12:48 04.05.2021, 17:23
5616
banner844

Dün saat 11.00’de belediye meclis komisyon odasında gerçekleşen 1 dükkan ve 7 arsadan oluşan 8 taşınmazın ihalesinde, gözlerin çevrildiği satış, Kale yolu üzerindeki bitişik nizamda bulunan 3 arsaydı. Bu arsaların ihalesine katılan Mustafa Yıldız, 3 arsayı da alan isim oldu.

Hacıyusuflar Mahallesi tapunun 608 ada 12 nolu parselinde 349,71 metrekare, 13 nolu parselinde 353,21 metrekare ve 14 nolu parselinde kayıtlı 356,78 metrekare alanlardaki arsaların ihalesine Yıldız’dan başka iştirakçi katılmadığı için İhale Komisyonu, muhammen bedelin üzerine yüzde 10 fark ekleyerek kendisine satmak istedi.

Mustafa Yıldız’ın yüzde 5 zammı kabul etmesiyle sıkı bir pazarlık başladı. İhale komisyonunu kıramayan Yıldız, yüzde 8’lik zamma razı oldu.

312 bin, 315 bin ve 320 bin lira muhammen bedelle satışa çıkan arsaları alan Mustafa Yıldız her biri için yüzde 8’lik bir fark ve KDV bedelleri de ödeyecek. Böylece her bir arsanın kendisine maliyeti 400 bin liranın üzerine çıkmış olacak.

Arkadaşları ile villa yapacak

İhale sonrası görüşlerini aktaran eğitimci Mustafa Yıldız, yakın arkadaşlarıyla birlikte birikimlerini bir araya getirip ihaleye girdiklerini, 3 arkadaş adına aldığı arsalara birer villa tipi bina yapacaklarını söyledi.

Müteahhit olmadıklarını, ticari bir amaç gütmediklerini de söyleyen Yıldız, 3 arkadaş olarak birlikte 3 villa yapıp aileleriyle birlikte o evlerde yaşamak istediklerini de sözlerine ekledi.

Muhtar Öztürk, kiracısı olduğu dükkanı Belediye ihalesinden satın aldı

Öte yandan Akçakoca Yalı Mahallesi Muhtarı Bülent Öztürk, 8 yıldır kiracı olarak işlettiği marketin mülkünü yapılan ihale ile belediyeden satın aldı.

Akçakoca Belediyesi tarafından yapılan 1’i dükkan 7’si arsa olan toplam 8 taşınmazın satış ihalesine katılan Muhtar Öztürk, kiracı olduğu dükkanı satın alarak kiracı hayatına son verdi.

27 metre kare olan dükkan 120 bin lira muhammen bedel ile ihaleye çıkartıldı. İhaleye Muhtar Bülent Öztürk dışında katılan olmayınca, ihale komisyonu bu bedelin üzerine biraz daha eklemek istedi.

Yorumlar (4)
Madur 3 ay önce
Eeee küçük ortak ta büyük ortağına özendi ikisinde aynı dümen
kamu malı peşkeş çekiliyo 3 ay önce
Babasının malını mı satıyormuş? Kimse dur demeyecek mi bu yağmaya?
Şampiyon 3 ay önce
Nasıl da kimse girmez iki ihaleyede akıl alır gibi değil sanki yangın dan mal kaçırmışlar gibi gazetede ilanlar yayınlanmadı ki...... arsalar çoookk kelepire gitmiş Arsalara bir günde %10 kar veririm alan arkadaşlara duyurulur
Kazım Karabekir 3 ay önce
Bu öncü haber akçakocayı yese doymicak :) alemsiniz valla