banner851

banner614

NEDENİ BİLİNMİYOR, VATANDAŞ TEDİRGİN…

Akçakoca’da yüzlerce ölü balık sahile vurdu. Sabah saatlerinde Çuhallı Plajı’na gelen vatandaşlar karşılaştıkları görüntü nedeniyle endişe duydu.

banner619
Akçakoca 07.09.2021, 17:00 07.09.2021, 16:43
1764

Akçakoca’da dalgalar yüzlerce balık ölüsünü kıyıya ulaştırdı. Ölen balıkların barbun ve iskorpit cinsi olduğu görüldü. Sabah yürüyüşüne çıkan vatandaşlar toplu ölümlerinden endişe duydu.

Balıkların neden ve ne şekilde ölerek kıyıya vurduğu belli olmazken bir kısmı canlı olan balıkları da bazı vatandaşlar poşetlerle toplayıp evlerine götürdü. Bazı vatandaşlar ise kıyıya vuran balıkları elleriyle tutup denize attı.

Balık ölümlerinin nedeninin deniz suyundaki herhangi bir olumsuzluktan kaynaklanıp kaynaklanmadığı bilinmezken vatandaşlar olayın nedeninin araştırılmasını istiyor.

Yorumlar (3)
Traveller 2 hafta önce
Ulusal basında yazana göre sebebi, sudaki ani soğuma ile oksijen miktarının azalması...
hakkı 2 hafta önce
bir balık sever olarak şunu söyleyebilirim ki. düzce bölgesindeki göletlerde balık yok denecek sayıda az.. katil balık türleri atılan tatlı su balıklarını ve yumurtalarını yiyor. limit üstü balık bu sene tutamadık. bu durum sürdürülebilir balıkçılığı yok etmeye devam ediyor.
civa olabilir 2 hafta önce
civa dan böyle yapmış olabilirler sadece ormanlar değil denizler ve balıklar ormanlardan çok doğaya oksijen verirler bütün kiriliği çekerler temizlerler