banner851

banner614

PARKLAR GÜNEŞ ENERJİSİ İLE AYDINLATILIYOR

Akçakoca Belediyesi tarafından ilçe merkezindeki parklara yerleştirilen güneş enerji panelleri ve aydınlatma sistemi ile parklar artık kendi enerjisini üretecek.

banner619
Akçakoca 09.09.2021, 18:30 09.09.2021, 17:27
601
PARKLAR GÜNEŞ ENERJİSİ İLE AYDINLATILIYOR

Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki parkların güneş enerjisiyle aydınlatılması için kurulum çalışmalarına başladı.  Güneş enerji sistemlerinin kurulumu ilk olarak Ayazlı Mahallesi Çocuk Parkı ve Yukarı Mahalle çocuk parkında yapıldı.

Enerji tasarrufuna ciddi katkılar sağlayacak güneş enerji sistemi kurulumlarının yaygınlaştırılacağını kaydeden Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, “Herhangi bir elektrik bağlantısı ve alt yapı gereksinimi olmadan aydınlatma direği, güneş ışığını depo ediyor ve hava karardığı zaman direk aydınlatmaya başlıyor. Hedefimiz daha çok alanda güneş enerjisi ile aydınlatma sisteminin kurulumunu sağlamak. Amacımız ise doğaya duyarlı bir Akçakoca’yı gelecek nesillere miras bırakmak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6)
BAŞKANA 1 hafta önce
BAŞKANNN..PARK BAHÇELER VEYA FEN İŞLERİN MÜDÜRÜNE SÖYLE AZCIK ÇALIŞSIN..aĞAÇLAR SÜKLÜM PÜKLÜM..sALKIM SAÇAK...Bİ BAKIM YAPTIR...
halk 1 hafta önce
çok belli..Ağaçalrdaki elektriklerden..
Turgay 1 hafta önce
Güzel uygulama başarılar
Düzce’de Tasarrufa gitti 1 hafta önce
Düzce merkeze de güneş enerjili aydınlatma dikilmişti önceki dönemde. Yeni gelen başkan söktü attı. Ne oldu tasarruf! Maksat müteahhitler, esnaf kazansın. Aynı led aydınlatma, korkuluk, tramvay gibi
heykel 1 hafta önce
Evet bir 5 sene sonra anca heykelin parasını çıkarır. Adam bu yoklukta gidip heykel dikiyor. inanılır gibi değil.
Harbi Adam 1 hafta önce
görecem ben o parkları 3 gün sonra :)