banner851

banner955

PLAJA YERLEŞTİRİLEN KONTEYNERE ‘BAŞKAN YAZGAN’ ENGELİ

Akçakoca’nın Döngelli Köyü’nde plaja izinsiz olarak konulan ve AK Partili yönetici Fatih Sönmez tarafından yerleştirildiği gündeme gelen konteynırın arka planında DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı'nın yeğeni Murat Kayıkçı çıktı. Oda başkanı olan amcasına güvenip usulsüzce plaja konteyner koyan yeğen Kayıkçı, yakın arkadaşı olan AK Partili yönetici Fatih Sönmez'in adı ön plana çıkınca 'Konteyner benim' açıklaması yapmak zorunda kaldı. Diğer yandan şikayet konusu olan konteynere Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Yazgan tarafından hemen müdahale edildi.

Akçakoca 17.04.2022, 16:30 17.04.2022, 18:32
10713
PLAJA YERLEŞTİRİLEN KONTEYNERE ‘BAŞKAN YAZGAN’ ENGELİ

Düzce’de bu da oldu. Denize sıfır konumdaki karavan parkına ‘konteyner’ yerleştirildi. İlk olarak bu usulsüz girişimin AK Partili yönetici Fatih Sönmez tarafından gerçekleştirildiği dillendirildi. Öncü Haber'in konuyu gündeme taşıması sonrası Sönmez'in arkadaş kurbanı olduğu ortaya çıktı. Kendi isminin civar sakinleri tarafından 'Plaja konteyner yerleştirdi' şeklinde telaffuz edilmesinin altında Murat Kayıkçı ile olan yakın dostluğunun yattığı öğrenildi.

Döngelli Köyü Plajı'na geçtiğimiz günlerde tırla getirttiği konteyneri vinçle yerleştiren ismin DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı'nın yeğeni Murat Kayıkçı olduğu bilgisi edinildi. Arkadaşı Kayıkçı'yı sık sık plajdaki karavanında ziyaret eden Sönmez'in konteyneri koyan kişi olarak lanse edilse de belediye tutanakları her şeyi ispatladı.

Oda Başkanı amcasına güvenerek kuralları hiçe sayıp plaja yasak olmasına rağmen konteyner koyan yeğen Kayıkçı'nın bu ilk vukuatı da değil. Murat Kayıkçı'nın geçtiğimiz yıllarda yine aynı bölgede yerleşik olarak yapmak istediği yapı da valilik engeline takılarak yıkılmıştı. Bu son girişimine de Akçakoca Belediyesi 'dur' dedi. Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Yazgan, gelen ihbarla hızla ekipleri şikayet konusu alana gönderip usulsüz konteynerin kaldırılması için gerekli işlemleri başlattı.


 

Öte yandan 2000'li yılların başında Döngelli Köyü Plajı'nda karavan parkı kurmak amacıyla köy tüzel kişiliğinden yeri kiralayan Yaşar-Sinan Aydın'ın sonraki yıllarda işi alt ışletmeci olarak Orhan Demirtaş'a verdiği bilgisi edinildi. Alanın yerleşik yapılara açılarak amacının dışında kullanıldığının tespit edilmesi üzerine valiliğin konuya el attığı ve gerekli kalıcı adımların atılacağı öğrenildi.

banner844
Yorumlar (34)
VATANDAŞ 8 ay önce
YE KÜRKÜM YE.
BAŞKANA... 8 ay önce
Bahçe kafenin etrafı çatısı ne olacak.Karar çıktı.Sökülecek.Polislemi gidilsin.Makamına ayıp olur Başkan.Turkuaz otelinde o düğün salonu gibi yeri yıktırt.oğlunun turizm bilmemnesi olması ona öncelik vermesin.adamına göre şerbet yok artık.
Cihangir 8 ay önce
Sacma sapan haber. Ne var cekme tatil evi. Yeni sistem. Bos yapiyorsun öncü. Yayinlamazsin ama boşsunn
Kayıkcı 8 ay önce
Sonradan görme bunlar
VALİLİK HAREKETE GEÇMELİ 8 ay önce
Yetkililerden bir an önce bu yakışıksız olaya karşı bir aksiyon bekliyoruz. Tarafsız olun
Sorumlular yine cezasız k 8 ay önce
Kanun izan bilmeyip her istediği yeri işgal eden bu izansızlara millet sandıkta cevap verecek elbet…..
AMCASININ YEĞENİ 8 ay önce
Bu vatandaş düzenli aralıklarla aynı yerdeki sahili işgal ediyo buranın işletmecisi yok mu kardeşim bu ne ağa paşa kervanı mı oldu ortalık
Korkut 8 ay önce
Üç beş kişi. Karalamaya çalıştığınız bariz belli. Gün doğdu çakallara
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız