banner851

banner955

RENGÂRENK ŞEMSİYELER, ÇİÇEKLER, IŞIKLI TAŞLAR…

Akçakoca Postane Sokağı’na yapılan estetik dokunuşlar, sokak esnafını mutlu ettiği gibi yepyeni bir havaya bürünen sokakta yapılan değişiklikleri görmeye koşan vatandaşların da ilgi odağı oldu.

Akçakoca 30.07.2020, 13:51 30.07.2020, 15:12
3595
banner1032

Akçakoca Belediyesi tarafından kentin turizmine ivme kazandırmak amacıyla yürütülen çalışmalar artarak devam ediyor.

Katamaran gezi gemisi ve ATV safari turlarının yanı sıra ilçenin güzelleşmesi için dokunuşlara her geçen gün yenileri ekleniyor.

Bu doğrultuda Akçakoca merkezde bulunan Postane Sokağı’nda hayata geçirilen çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları ile sokağa yeni bir hava katılıyor. Postane Sokağı'nı şemsiyeli sokağa dönüştüren Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın bizzat çalışmaların başında yer alması ise takdir topluyor.

Başkan Yanmaz’ın talimatıyla ilk olarak zemin çalışması başlatan belediye ekipleri, zemini rengarenk taşlarla ve aralarına serpiştirilmiş ışıklı taşlarla yeniledi.

Çalışmanın ikinci etabında sokağı renkli şemsiyelerle donatan ekipler, Postane Sokağı'nın bambaşka bir çehreye bürünmesini sağladı.

Diğer sokaklara göre daha az hareketli olan Postane Sokağı'nda yapılan üçüncü etap çalışmaları ise çiçek saksıları oldu.

Başkan Yanmaz’ın bizzat başında yer aldığı ekipler, sokağı baştan sona çiçek saksılarıyla donatırken, çiçek bahçesine dönen sokak vatandaşların ilgi odağı haline geldi.

Postane Sokağı'na yapılan estetik dokunuşlar hemen sonuç vermeye başladı. Sokakta artık hareketlilik oldukça fazla ve bu durum hem esnafı hem de vatandaşları oldukça memnun ediyor.

Haber: C. Üstüner

banner844
Yorumlar (6)
Yorumsuz.. 2 yıl önce
Akcakoca esnafi milleti kaziklamaya devam ettikce aglamaya mecburdur. Belediyenin zabitalari ne is yapar anlamiyorum. Yan gelip yatip maas mi yiyor. Yoksa esnafin bu kadar fahis fiyatlarina goz yummasi mumkun degil
Baskannnn 2 yıl önce
Baskan cuhallidaki cinarlari alttn 3 m budattir.Halk ariyo elektrk lambasi agaclarin icinde kaldi diye öule geliyorlar.Cinarlari alttan 3 4 m.budanmasi lazum.Birde ok atma poligonunun yanndaki midyeci gece 2 ye kadar muzik kirliligi yapiyor.zabitan da gelip güluyor onlara.Bahce kafe o catisini hala sökmedi..
Düzceli 2 yıl önce
Geçenlerde Akçakocadaydım, şehir inanılmaz bir havaya bürünmüş. Çok canlanmış. Bizim düzcede tamamen bir harabe yığını
demir 2 yıl önce
Bu akcakoca herseyiyle 20 senede duzce yi ezer gecer buyur gider buyumemesi icin hicbir neden yik hatta duzce ilcesi kasabasi gibi olur durumlar onu gisteriyor burada bir hayat yok duzce merkeze yapilan hicbirsey yok cok kotu merkez hemde cok
adamın teki 2 yıl önce
Denizi, belediye hizmeti vs ile Kandıradaki sahiller bin basar akcakocaya, burasi 20 sene sonra Duzcenin 20 sene önceki hâli bile zor olur, geçen seneki seli, unutmayın, ne yapıldı selden sonra?
hamza 2 yıl önce
Biri yapiyor bizimkide sokuyor talan ediyor kasaba gibi oldu merkez
13
kapalı