banner851

banner614

SALGIN ONU YOLUNDAN ALIKOYAMIYOR!

banner619

Akçakoca’yı turizmde hak ettiği noktaya ulaştırmakta kararlı olan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, salgının bu hedefin önüne geçmesine izin vermiyor. Bir yandan koronavirüsle mücadele edilen kent sokaklarında bir yandan da yaz sezonu için yoğun şekilde sahada çalışılıyor.

banner846
Akçakoca 27.04.2020, 11:21 27.04.2020, 11:26
1191
SALGIN ONU YOLUNDAN ALIKOYAMIYOR!
banner844

Turizm sektörünün kalbinin attığı kentlerde, yaza hazırlık koronavirüs salgınının gölgesinde devam ediyor. Haziran ayında pandeminin sona ermesi umuduyla süren hazırlıklar Akçakoca’da da hız kazandı.

Yıllardır turizm pastasından hak ettiği payı alamayan Akçakoca’nın artık turist çeken bir kent olmasını isteyen Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, bu hedefine adım adım yaklaşmak için kolları göreve başlar başlamaz sıvadı.

Akdeniz ve Ege bölgelerinin vazgeçilmezleri gezi teknesi ve ATV araçlarının Akçakoca’da da yaz sezonunda hizmet vermesini isteyen Başkan Yanmaz, bu doğrultuda söz konusu talepleri belediye meclisi gündemine taşımıştı. İstanbul ve Ankara gibi iki metropol şehrin arasındaki Akçakoca’nın alternatif değil gözde deniz turizmi adresi olmasını isteyen Başkan Okan Yanmaz,  bunun için plajlarda her ayrıntıyı dikkatle ele alıyor. Plajların sahil kentine yakışır şekilde halka ve turistlere hizmet vermesini isteyen Yanmaz, tüm eksikliklerin giderilmesi için talimat verdi. Bu kapsamda rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra plajlarda halkın taleplerine yönelik düzenlemeler de yapılacağı öğrenildi.

Kentin iki yanına kadınlar tuvaleti

Öte yandan Akçakoca Belediyesi tarafından ilçenin iki tarafına iki yeni tuvalet binası yapıldı.

Tuvaletlerden biri Çuhallı Çarşısı’na bir diğeri de Merkez Camii karşısına kurulurken, hızla yürütülen çalışmaların birkaç gün içinde tamamlanacağı ve tuvaletlerin faal hale getirileceği öğrenildi.

2 yeni tuvalet binasının da tamamen kadınların kullanacağı tuvaletler olacağı öğrenilirken, ücretsiz olacak tuvaletler aracılığıyla, kadınların ihtiyaç duydukları bir alandaki eksiklik de giderilmiş olacak.

Yorumlar (7)
Arzu Bozkurt 1 yıl önce
Akçakoca mız çok güzel hizmetleriniz için teşekkür ederiz Sayın başkanım Allah yar ve yardımcınız olsun Bu arada düzcenin her ilçesi köyü birbirinden güzel yerlerdir kıymetini bilenlere
CAN.D 1 yıl önce
SAYIN BASKAN BENIM ISDEGIM AKCAKOCA SAHILERINDE YENI DUS KABIN TUVALET TERTEMIZ OLMASI COK PISLER CÜNKÜ MODERN DEYIL COK ESKI VE SAHILDE COK KALIN TASLAR VAR AK DENIZGIBI INCE KUM OLURSA SÜPER AKDENIZDE HER SABAH TIRAKTÖRLE KUMLARI AYIKLIYOLAR SAHIL OLUYO IP INCE KUM SAYIN BASKAN
CAN.D 1 yıl önce
SAYIN BASKAN akcakoca sahilerini cakil tasdan arindiracak araba olsa O sahil ip ince KUM OLUR ve güzel olur bide su DUS KABIN TUVALETLERIDE YENILESENIZ SÜPER OLUR
adige 1 yıl önce
bu adamı daha düne kadar yerden yere vuranlara ne olduda peşkeş cilalama yağlama haberleri yapmaya başladı..
halk. 1 yıl önce
düzce oldu kocaköy
DÜZCELİ 1 yıl önce
Sayın başkan birde düzceye el atsan en azından şu çilimliden cumayerinden kaynaşlıdan gölyakanın yoz zihniyetlerinden kurtuluruz enazından siz bir ilçe idiniz ve o şehrin eşrafısınız düzce ise taşıma sularla döndürülmeye çalişıyor köy zihniyeti .
adem 1 yıl önce
Ne kadar guzel ozetlemissin arkadas duzce dar zihniyetlerin elinde kaldi gelisemiyor bir turlu kasaba gibi yaptilar guzelim ili akcakoca duzceyi gecicek yakindir.. zaten denizi limani halki gelismis olan bir yer daha cok gelisir
12°
açık