banner851

banner614

ŞAŞKINLIKLARINI GİZLEYEMEDİLER

banner619

Akçakoca’da koronavirüs tedbirleri çerçevesinde 44 gündür sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, dün 4 saatlik sokağa çıkma izni ile parklara akın etti. Liman bölgesinde yapılan düzenlemeleri ilk kez görme fırsatı bulan 65 yaş üstü vatandaşlar, değişen Akçakoca’yı görünce şaşkına döndü.

banner846
Akçakoca 11.05.2020, 13:40 11.05.2020, 16:45
5126
banner844

Pazar günü 4 saat sokağa çıkma izni verilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar, Akçakoca’da limana ve parklara rağbet gösterdi.

Saat 11.00’da başlayan sokağa çıkma izni ile birlikte Akçakoca’da birçok yaşlı vatandaş, maskelerini de takarak park ve bahçelerin yolunu tuttu. 44 günlük kısıtlamanın ardından parklara çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, Akçakoca’nın değişen çehresini de ilk kez görme fırsatına sahip oldu. Kendileri evde izole haldeyken Akçakoca Belediyesi tarafından liman içinde yapılan ıslah çalışmalarını duyan ama göremeyen 65 yaş üzeri vatandaşlar, sokakta bulundukları zamanın büyük bölümünü bu çalışmaların son halini izleyerek geçirdi. Liman içindeki otoparkın kaldırılıp yerine park yapıldığını gören ziyaretçiler, şaşkınlıklarını üzerlerinden attıktan sonra parkın ve yeşillendirilmiş alanın keyfini çıkardı.

Parklarda saatlerce oturup güneşli günün tadını çıkartanlardan biri de 72 yaşındaki Yaşar Çolak oldu.

Çolak, liman içindeki değişimden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yeni yaşam alanı çalışmalarını hayata geçiren Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a da teşekkürlerini iletti.

Yorumlar (1)
Başkana 1 yıl önce
başkan Başkan Başkan...Neden Caminin etrafını çimen yapmıyosun.Ağaçlar ve çimler en güzeli o.Cüneyt beton yaptı insanın yüzüne sıcaklık çarpıyor yazın .Hem suyuda çeker sel basmas.
27°
parçalı bulutlu