SELZEDELERE VERİLEN SÖZ TUTULDU

18 Temmuz 2019 tarihinde Düzce’nin Akçakoca ilçesinde yaşanan sel afetinde birçok vatandaşın evi kullanılamaz hale gelirken eşyaları da sel sularına kapılıp gitmişti. Afette manevi sıkıntılarının yanında maddi sıkıntılarla da boğuşan selzedelere bir destek de İnegöl esnafından gelerek, hazırladıkları 2 tır mobilyayı Dilaver, Esmahanım ve Uğurlu Köylerine ulaştı.

Akçakoca 12.09.2019, 12:00 12.09.2019, 18:22
1394

7 vatandaşın hayatını kaybettiği Düzce’nin Akçakoca ilçesinde yaşanan sel afetinde manevi zararlarının yanı sıra evlerini, birikimleri, eşyalarını da kaybeden selzedelere bir destek de İnegöl esnafından geldi.

Afetin yaşandığı günden birkaç gün sonra bölgeye ziyaret gerçekleştiren İnegöl Ticaret Odası ve İnegöl Mobilyacılar ve Ziraat Odaları Başkanları sel afetinde eşyaları zarar gören ailelere mobilya eşya yardımında bulunacaklarını belirtmişlerdi.

Ev eşyaları tamamen kullanılmaz hale gelen aileler için İnegöl esnafı, hazırladıkları 2 tır dolusu mobilyayı Dilaver, Esmahanım ve Uğurlu köylerine ulaştırdı.

İnegöl esnafı tarafından hazırlanan eşyaların ilk partisi 11 Eylül 2019 Çarşamba günü (dün) Dilaver, Esmahanım ve Uğurlu köylerinde sel mağdurlarına teslim edildi.

Yardımsever İnegöl esnafı, ilerleyen günlerde 2. parti yardımlarını da göndereceklerini belirtti.

Haber: H. DURNA

Yorumlar (2)
akçakocalı 1 yıl önce
helall
vatandaş 1 yıl önce
yok artık
11°
parçalı az bulutlu