banner851

banner614

“SEN Mİ YÖNETECEKSİN ULAN BURAYI?”

banner619

Akçakoca Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı olağan toplantısına ‘ulan’ tartışması damga vurdu. Belediye Başkanı Okan Yanmaz ile CHP’li Belediye Meclis Üyesi Özgür Seçkin arasında yaşanan gergin tartışma, Başkan Yanmaz’ın “Sen mi yöneteceksin ulan burayı?” sözleriyle tavan yaptı.

banner846
Akçakoca 05.08.2020, 12:03 06.08.2020, 15:27
2404
banner844

Akçakoca Belediye Meclisi’nin Ağustos Ayı Toplantısı dün Belediye Başkanı Okan Yanmaz başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, belediye yönetiminin geçen ayki meclis kararlarından birini pankart yaptırarak Esentepe mevkiine astırması tartışmalara neden oldu. CHP’li Meclis Üyesi Özgür Seçkin, meclis üyelerinin isimlerinin yazılı olduğu pankartın belediye tarafından asılmasını eleştirdi. Bunun üzerine Başkan Yanmaz, “O zaman aldığınız kararın arkasında durun.” şeklinde cevap verdi.

“Bizde gizli, saklı iş yok, kararları astırma yetkimiz var”

Seçkin’in, “Siz bugüne kadar hangi kararları pankartla astırdınız? O halde tüm kararları astırın.” ifadelerine karşılık Başkan Yanmaz, “Bizde gizli, saklı iş yok. Her yere bu meclisin kararlarını astırma yetkimiz var.” sözleriyle yanıt verdi.

“Pankarta isim yazdırmanın hedef göstermedir”

CHP’li Seçkin, pankarta isim yazdırmanın hedef gösterme olduğunu söylerken, Yanmaz’ın “Sabah akşam savcılığa gidiyorsunuz. Ver savcılığa o zaman.” sözleri ortamı iyice kızıştırdı.

“Sen mi yöneteceksen ulan burayı”

Başkan Yanmaz’a cevap olarak “Bütün kararları asmanızı istiyorum.” diyen CHP Meclis Üyesi Özgür Seçkin’in sözlerine karşılık Başkan Yanmaz, “Sen mi yöneteceksen ulan burayı” ifadelerini kullanınca gerginlik bir anda tavan yaptı. Başkan Yanmaz’ın sözleri üzerine büyüyen sözlü tartışma bir süre devam ettikten sonra belediye meclisinin olağan gündemine geçildi.

HABER: MEHMET GÜNESEN

Yorumlar (6)
DEMEDİ DEME 11 ay önce
OKAN YANMAZ GÜRCÜLER RİZELİLERE BENZEMEZLER. KOLONİ HALİNDE YAŞARLAR. SATIN ALDIĞIN GAZETECİLER GİBİ UCUZ ADAMLAR DEĞİLDİRLER. OY ALMAK İÇİN EVLERİNE ÇAM AĞACI YOLLADIĞIN KİŞİLERE İSE HİÇ BENZEMEZLER. SONRA DEMEDİ DEME.
KAHRETSİN 11 ay önce
Sn Belediye Başkanı Okan YANMAZ bey babanızdan miras kalan para ile kendine yat almıyorsun ama belediyenin parası tatlı geliyor tabi. Tam akıl tutulması benzinliği sat 3.5 trilyona 3.5 trilyona gezi teknesi al. Yakında kestane karası fırtınası geldiğinde o tekne limanın içinde parçalandığında ne diyeceğini çok merak ediyorum doğrusu.
İbrahim 11 ay önce
OKAN YANMAZ BELEDİYENİN YANİ HALKIN MALI OLAN AKARYAKIT İSTASYONUNU OLDU BİTTİ İLE PEŞKEŞ ÇEKERKEN O KARAR EVET OYU VEREN BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN İSİMLERİNİ BENZİNLİĞİN KARŞISINA ASMADIN. ONLARA ULAN DEMEDİN. ONA BUNA ULAN DİYORSUN. YETİM HAKKINI GİZLİCE SATARKEN HİÇ Mİ VİCDANIN SIZLAMADI.
Vatandaş 11 ay önce
Hiç kimse halkın seçtiği kimseye ulan diyemez burda hadsizlik had safada ama uymayacaksın işine bakacaksın..bir ata sözü var.ite dalanmaktansa çalıyı dolanmak iyidir...herkes sakin ve sabırlı olmalı bu günlerde
BAŞKANA 12 ay önce
BAHÇE KAFENİN ÖZELLİĞİ NEDİR BAŞKAN..SÜREKLİ ÇATI YAPIYOR TEPESİNE .BİZ ŞEMSİYE O ÇATI YAPSIN SÜREKLİ Bİ İNŞAAT HALİNDE....SÖYLEDE BİZDE BİLELİM...
BAŞKANNNN 12 ay önce
BAŞKAN PARK BAHÇELER MÜD.ÇALIŞSIN BİRAZ.ORMN.İŞL.LÖJ.BAHÇESİNDEKİ ÇINARLARA BAKSIN ÖĞRENSİN.AĞAÇLARIN ALTINDAN 5 ER M.ALINMASI LAZIM.ÖZELLİKLE DURAK YANINDAKİLERDEN.ZABITAN OK ATMA POLİGONUNUN YANINDAKİ MİDYECİNİN MÜZİĞİNİ DURDURAMIYOR.GECE YARISINA KADAR BANGIR BANGIR.KORKUYORMU TORPİLMİ .BAHÇE KAFE OYUN PARKI OLMUŞ.
19°
açık