banner851

banner955

“SIKINTILARIMIZI VE AVANTAJLARIMIZI BİLİYORUZ”

Akçakoca turizminin tüm boyutlarıyla masaya yatırıldığı ve turizmde kalkınma olanaklarını geliştirecek olan 1. Turizm Çalıştayı yapıldı. Çalıştayda konuşan Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, “Turizmde sıkıntılarımızı biliyoruz, ama avantajlarımızın da farkındayız” diye konuştu.

Akçakoca 31.03.2022, 14:48
540
“SIKINTILARIMIZI VE AVANTAJLARIMIZI BİLİYORUZ”

Akçakoca’da turizm tüm boyutları ile 1. Turizm Çalıştayında masaya yatırıldı.  Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleşen Turizm Çalıştayına Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can ve Kaymakam Adayı Tuğçe Orhan ile birlikte STK temsilcileri ve sektörle iştigal eden kesimlerden çok sayıda isim katıldı.

Akçakoca Turizm Çalıştayı’nın açılış konuşmasını Yüksekokul müdürü Prof. Muammer Mesci yaptı. Okulun fakülte ve yüksekokul sayıları ile, öğrenci ve öğretim elemanı rakamlarını konuklar aktaran Mesci, okul olarak bugüne dek gerçekleştirdikleri etkinlikleri slayt gösterisi eşliğinde anlattı.

Çalıştayda konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve geçtiğimiz yıllarda yaşanan 2 sel felaketinin ilçede turizmi sekteye uğrattığını söyledi.

Akçakoca’da turizmin gelişmesi amacıyla gerekli çalışmaları yapacaklarının altını çizen Pazvant,  “Bu çalışmamızın amacı, Turizm sezonuna girdiğimiz bu zamanlarda, Akçakoca turizmde 15 Temmuz Darbe Girişiminden başlayıp, 2 tane sel felaketi ile devam eden büyük bir yıkım süreci yaşadı. İnşallah bu etkileri en aza indirecek uygulamalar yapmak için bugün burada bir araya geldik. Bütün paydaşlarımızla gördüğümüz eksiklikleri, avantajlarımızı, dezavantajlarımızı belirleyip ona göre elimizden ne geliyorsa yapmaya hazır olduğumuzu söylemek istiyorum. İnşallah bu çalışmanın sonucu hayırlara vesile olur. Akçakoca’da turizmi bir adım öne getirebilecek rotaları geliştirmek, turizm tanıtımı sağlamak amacıyla bu çalışmanın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sıkıntılarımızı biliyoruz, ama turizm açısından avantajlarımızın da farkındayız. Bunları derleyip, toparlayıp çalışma yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından konuklar ve idareciler hep birlikte okulun gastronomi bölümünün modern mutfağını ziyaret ettiler.

Mutfak gezisi sonrasında çalışma salonuna geçen katılımcılar, 3 bölüme ayrılmış çalışma grupları halinde turizmle ilgili görüş ve önerilerini paylaştılar.

banner844
Yorumlar (2)
Adige 9 ay önce
Akçakoca Avrupa'daki birçok kentten daha güzel bir coğrafya ve güzelliğe sahip lakin halk olarak somalideki korsanlardan daha ilerde bir korsanlik anlayışıyla esnaflık yapıyor. Bu yüzden şehir altin kaplamada olsa nafile. Önce reel turizm kültürü anlayış hoşgörü ve hümanist eğitim verilmeli. Yada ulusal turizmciler davet edilmeli
İbrahim 9 ay önce
Sahili pislik götürüyor gözünüz nereye bakıyor. Vatandaş deniz sezonunda bilmez düşünmez üç ay önce sel olmuştu. Vatandaş bi deniz havası alayım der ve gelir. Gelir de ne görsün; kumsal kumsal değil. Heryer çöp. Ticarethaneler de yer bizim millet diye işine önem vermiyor. Bahardan kışa yol kenarında işçiler çiçek dikerken yüzlerce insan, sahilde temizlik yapacak ekip ekipman neden yok. 43 yaşındayım Akçakoca hep bitik, hep bakımsız.
Yeni Sayımız