banner851

banner614

SLOGAN ATAN İŞÇİLER OLAYSIZ BİR ŞEKİLDE DAĞILDI

Ümran Boru Fabrikası yönetimi tarafından işten çıkartılan 112 işçi ve aileleri, haklarını aramak için bu akşam saatlerinde Akçakoca ilçe meydanında sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Polis ekipleri, işçilerin yürüyüşü esnasında yoğun güvenlik önlemi aldı. İşçiler yürüyüşlerini tamamlarının ardından, olaysız bir şekilde dağıldı.

banner619
Akçakoca 06.08.2021, 22:59 07.08.2021, 15:43
1923

Kurban Bayramı öncesi 112 işçisinin iş akitlerini fesheden Akçakoca’da faaliyet gösteren Ümran Boru Fabrikasına tepkiler devam ederken, işten çıkartılan işçiler ise bu akşam ise eylemlerini sürdürdü.

 Aileleri ile birlikte Akçakoca merkeze bağlı Çuhalı çarşısında toplanan işçiler, sloganlar atarak yürüyüşe geçti.

İşçi ve ailelerinin yürüyüşü esnasında, Akçakoca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alırken, işçiler fabrikada yetkili sendika olan Türk Metal Sendikasına yoğun tepki gösterdiler.

Sloganlar eşliğinde Çuhalı Çarşısı’ndan, Merkez Camii karşısında bulunan Fedai Karabıyık parkına kadar yürüyen işçiler, ardından ise polis eşliğinde olaysız bir şekilde dağıldılar.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (7)
Kazım Karabekir 2 ay önce
Sarı sendika ne bekliyon ki
Aa 2 ay önce
Satılmamış sendika var mı merak ediyorum. Akçakoca İhtisas OSB kuruldu. Temennim bir an önce fabrikalar gelir. Böylece Ümran Boru eziyeti son bulur.
luizao 2 ay önce
Sizin hakkinizi tepkinizi suan ki siyasi olusuma gostermeniz lazim fab. kanun neyse onu yapabilir karini dusunebilir 6 ay 8 ay calistirip cikarabilir buna izin veren devlet heryerde suriyeli afganli calisiyor yazik degil mi bu insanlara
luizao 2 ay önce
Tamam bende diyorum sorun devlette kole yaptilar insanlari gunu kurtariyorlar sadece bunun sonu kotu 55 69 uasinda kim cakisacak taserin sozlesmeli kim is verir buyuk sorunlar bekliyor
en baştan 2 ay önce
iyide fabrikaya 8 aylık sözleşmeyle giriyorsan baştan kabul etmeyeceksin. 8 ay sonra çıkacağını kendin kabul ediyorsan şikayet etme hakkın olmaz.
Düzceli 2 ay önce
Oylarınızı verin AKP ve MHP ye sonrada bağırın çağırın ettiğinizi biçiyorsunuz
tabi tabi 2 ay önce
CHP zamanında ne grev hakkı vardı ne de sendika. Geçmişi bilmesek bize yutturacaksınız.