banner614

TAHLİLLER İYİ ÇIKTI

banner619

Akçakoca'yı vuran sel afeti nedeniyle vatandaşların hastalık kapmaması için tahliller temiz çıkana kadar denize girmek yasaklanmıştı. Akçakoca Belediyesi yaptığı açıklamada, son yapılan incelemede denize girmeye engel bir durum olmadığı sonucuna varıldığını duyurdu.

banner846
Akçakoca 26.07.2019, 10:27 26.07.2019, 18:06
2216
banner844

Sel afetinin yıkıp geçtiği Akçakoca'da suda ve plajlarda oluşan kirlilik nedeniyle denize girmek 19 Temmuz'da yasaklanmıştı.Yetkililer denizin çok kirlendiğini buradan her türlü virüs ve mikrop bulaşabileceğinden deniz eski haline dönene ve plajlar temizlenene kadar Akçakoca halkı ile turistlerin suya girmemesi gerektiği yönünde bilgilendirme yapmıştı. 6 günlük yasağın ardından iyi haber geldi. Akçakoca Belediyesi'nden yapılan açıklamada, 25 Temmuz'daki deniz suyu analizlerinin sonuçlandığı belirtilerek, "Çıkan sonuçlara göre, ilçemiz sahil kısmındaki yüzme alanlarında denize girilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. Sahillerde bulunan ağaç parçaları ve yabancı cisimlerin kaldırılma çalışmaları devam etmektedir. Çalışmaların tamamlandığı Ak Evler Plajı, Kale Plajı, Kadınlar Plajı'nda vatandaşlarımız denize girebilirler." ifadeleri kullanıldı.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (1)
Vatandas 2 yıl önce
Denizden daha önemli şebeke suyunu tahlil etsin hiç duzelmeyen çamur akıyor bu belediye ile bu başkan ile çok zor Akçakocanin işi
24°
az bulutlu