banner851

banner614

TALİMAT GELİNCE HİÇ DÜŞÜNMEDİ!

banner619

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Dr. Sadri Şensoy, Akçakoca’da incelemelerde bulundu. Burada yaptığı konuşmada, okulların açılması dolayısıyla tüm genel müdürlere "bir ile gidin" talimatı verildiğini söyleyen Şensoy, anne vatanı olan ve kısa süre önce sel afeti yaşayan Akçakoca'ya hiç düşünmeden geldiğini söyledi.

banner846
Akçakoca 10.09.2019, 12:20 11.09.2019, 16:51
1571
TALİMAT GELİNCE HİÇ DÜŞÜNMEDİ!
banner844

Okulların açıldığı ilk gün bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Düzce'ye gelen Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Dr. Sadri Şensoy, il merkezinde bulunan Bilgi Ortaokulu'nda düzenlenen İlköğretim Haftası kutlamaları sonrası rotasını Akçakoca'ya çevirdi.

Akçakoca Öğretmenevi ziyaretinin ardından Bahaettin Güçlü Ortaokulu'nu gezen Şensoy, okulun konferans salonunda öğretmenlere yönelik bir konuşma yaptı.

Şensoy yaptığı konuşmada, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk'e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer'e ve öğretmenlere yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Anne tarafı Akçakocalı

Anne vatanı olduğu için Akçakoca’nın kendisi için ayrı ayrı özelliği olduğunu vurgulayan Şensoy, "Okulların açılmasıyla tüm genel müdürler mutlaka bir ile gitsin dediler. Sel felaketi geçirmiş ilçemize öncelikle geçmiş olsun diyorum. Gideyim göreyim, yapabileceğim bir şey var mı? destek olabileceğim bir şey var mı diye onu öğrenmek istedim. Bizzat yerinde görmek istedim. Burada gördüklerimizi Ankara’da genel müdürlere iletiyoruz." dedi.

"Selden etkilendiği için yardım edeceğiz"

17-18 Temmuz tarihlerinde yaşanan sel ve toprak kaymasından Akçakoca'nın etkilendiğini anımsatan Şensoy, “Çalıştaylarımızı Akçakoca’ya yönlendirmeye çalışacağım. En azından Türkiye genelindeki öğretmenlerin bu güzel Akçakoca’ya gelmesini ve görmesini istiyorum. Geldiklerinde tekrardan gelirler diye düşünüyorum. Elimizden geldiği kadar Akçakoca’ya destek olmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Dr. Sadri Şensoy'un konuşmasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer de okullardaki öğrenci ve öğretmen sayıları ile sel felaketinde Akçakoca’nın yaşadığı sıkıntıları anlattı. Kapsamlı değerlendirmelerin yapıldığı görüşmenin sonunda Şensoy'a günün anısına hediyeyi Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk takdim etti.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (3)
Ali Muzaffer Doğruzöz 2 yıl önce
Talimat gelmese geleceği yokmuş. Öyle anlaşılıyor.
Ali Doğrusöz 2 yıl önce
Genel Müdür mü? Genel Müdür Yardımcısı mı? Genel Müdürlükte çalışan memur mu? Genel Müdürlüğü nedir ya?
ibrahim, 2 yıl önce
sınav hizmetleri genel müdürlüğü bir makamdır adamın ismini yazarken genel müdürlüğü değil de genel müdür diye yazılması gerekiyor haberde aynı hatalar devamlı tekrarlanmıştır