banner851

banner614

TARİHİ DOKUSU BOZULMADAN ONARILDI

banner619

Akçakoca'da geçtiğimiz temmuz ayında meydan gelen sel felaketinde ağır hasar alan 73 yaşındaki Ayşe Küçük tarafından işletilen tarihi su değirmeni, Akçakoca Belediyesi'nce onarılarak yeniden dönmeye başladı. Su değirmeninde inceleme yapan Başkan Yanmaz, "Tarihi dokusu olan işletmelere sahip çıkmalıyız" mesajı verdi.

banner846
Akçakoca 10.10.2019, 12:12 10.10.2019, 16:00
986
banner844
Akçakoca'da, 17-18 Temmuz tarihlerinde meydana gelen sel felaketinde Değirmenağzı bölgesinde bulunan asırlık değirmen de büyük oranda hasar görmüştü. Akçakoca Belediyesi'nin desteğiyle tadilatı yapılarak tekrar faaliyete geçen su değirmenini yerinde inceleyen Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, değirmen işletmecisi 73 yaşındaki Ayşe Küçük ile bir araya geldi.


Daha önce Başkan Yanmaz'ın eşi Nursen Yanmaz'ın ziyaret ettiği Küçük, bu kez Başkan'ı karşısında görmenin büyük mutluluğunu yaşadı.Tekrar desteği için Başkan Yanmaz'a teşekkür eden Küçük, ''Allah sizden razı olsun, bu su değirmeni sayenizde tarihi dokusu bozulmadan onarıldı ve tekrar Akçakoca halkına hizmet vermeye başladı.'' ifadelerini kullandı.


Başkan Yanmaz ise, "Böyle tarihi dokusu olan işletmelere sahip çıkmalıyız. Sizler sayesinde bu meslekler gelecek kuşaklar tarafından da Allah'ın izni ile sürdürülecek. Bizlere ne zaman ihtiyacınız olursa elimizden geldiği kadarı ile her zaman yanındayız." ifadelerine yer verdi.
HABER.C.ÜSTÜNER
Yorumlar (0)