banner851

banner614

TEDBİRLER GİDEREK SIKLAŞIYOR

banner619

Akçakoca’da koronavirüse karşı verilen mücadele hız kesmeden devam ederken, ilçe basını, 16 Nisan itibariyle Akçakoca’da testi pozitif çıkan vaka sayısının 6’ya yükseldiğini yazdı.

banner846
Akçakoca 17.04.2020, 14:15
5140
TEDBİRLER GİDEREK SIKLAŞIYOR
banner844

Akçakoca’da İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin bugüne dek yaptıkları filyasyon çalışması 70’e dayanırken, koronalı hasta sayısının da 6’ya yükseldiği bildirildi.

İlçe basınında yer alan habere göre; Akçakoca’daki korona hastalarının yakın çevresi ve olası temas gruplarının detaylı bir incelemeyle takip ediliyor. Evlerinde izole edilen bu kesimlerin de günlük sağlık taramaları 14 gün boyunca yapılıyor.

Ayrıca 6 koronalı hastanın tamamının hastalığa ilçe dışında yakalandığı ileri sürüldü. Bu vakaların 4’ünün Düzce’den temas ile koronaya yakalandığı, 2’sinin ise Düzce’de çalıştığı fabrikada koronaya yakalanan hastanın aynı evde yaşayan anne ve babası olduğu iddia edildi.

İlçede hastalığın yayılmasına karşı sağlık ekipleri, dışarıdan giriş yapan kişilere de özellikle filyasyon yaparak gözlem altında tutuyor. İdarecilerin ve sağlık çalışanlarının tüm titiz çalışmalarına rağmen, bu işin en önemli tedbirinin ise kişisel izolasyon kurallarına uymaktan geçtiği biliniyor.Uyarıları dikkate almak ve özellikle de evlerden dışarıya çıkmamak hayat kurtaracak: ”Evde Kal Akçakoca!”

Yorumlar (1)
Allah anlayışsızlara hida 1 yıl önce
bu sayı daha da artacak, hemde katlayarak artacak, çünkü kimsenin umurunda değil, herkes para yardımı, maske yardımı nereden alırım onun peşinde, otur evinde maskeye ihtiyacın yok.
16°
az bulutlu