banner851

banner955

TEŞKİLATA YAKIŞMAYACAK HAREKETLERİ GÜNDEM OLMUŞTU

Akçakoca’da adı sık sık olaylarla anılan ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memuru Faruk Demirtaş, son olarak bir aileyle yaşadığı tartışmada havaya ateş açmıştı. Hakkında başlatılan adli ve idari soruşturma devam eden Demirtaş, Akçakoca’daki görevinden alınarak Düzce Emniyet Müdürlüğü’ne verildi.

Akçakoca 03.03.2022, 14:00 03.03.2022, 18:09
10709

Düzce’nin önemli turizm adreslerinden olan ve yılın her dönemi binlerce misafir ağırlayan Akçakoca’da devleti temsil eden kurumlarda çalışanların örnek teşkil edecek hareketlerle gündem olması beklenirken, son yaşanan hadise, ‘Polis de bunu yaparsa, bu kente turist mi gelir!’ yorumlarına neden olmuştu.

İlk vukuatı değildi

Geçtiğimiz yılın yaz aylarında çarşı ortasında tartıştığı kişilerin üzerine yürüyerek ‘Siz kimsiniz lan?’ şeklinde sarf ettiği sözler vatandaş kamerasına takılan Akçakoca İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Faruk Demirtaş, son olarak yine sözlü atışmayla başlayıp silah çekilmesi ile alevlenen bir kavganın başrolündeydi.

Aileye korku dolu anlar yaşattı

Edinilen bilgilere göre; istirahatli olduğu 24 Ocak 2022 Pazartesi sabahı saat 10.30 sıralarında Osmaniye Mahallesi Delta Sokak üzerinde yürürken aynı sokak üzerinde araçlarıyla seyir halinde olan bir aileyle sözlü münakaşaya giren polis memuru Faruk Demirtaş, aracı bir marketin önünde durdurarak hızını alamayıp belindeki silahı çekip havaya iki el ateş ettiği iddia edilmişti. Kentin işlek bir caddesinde cereyan eden bu tatsız olayın ardından yeniden devletine ve mensubu olduğu teşkilata yakışmayacak şekilde gündem olan polis memuru Faruk Demirtaş, hakkında inceleme başlatılmıştı.

Akçakoca’dan alındı, Düzce Adliyesi’nde görevlendirildi

İlçede adının karıştığı olayların ardından beklenen adım geldi. Polis Memuru Faruk Demirtaş, Akçakoca’daki görevinden alınarak Düzce Emniyet Müdürlüğü’ne verildi. Düzce Adliyesi’nde görevlendirilen Demirtaş, hafta içi sabah 08:30 akşam 17:30 saatleri arasında güvenliği sağlamakla sorumlu polislerden biri oldu.

Hakkında başlatılan adli ve idari soruşturma devam eden Demirtaş’ın bundan sonraki görev yerinin Düzce olacağı öğrenildi.

Yorumlar (27)
Şükriye 7 ay önce
Akçakoca’dan al Düzce’ye ver. ceza mı bu?çok komik. görevden uzaklaştırılması gerekir onun belinde o silah olmamalı
Düzceli 7 ay önce
Şimdi adliyeye girenlerle didişir durur
DÜZCELİİ 7 ay önce
Aynı olayı bir valiye, millet vekiline ,bakana yapsa sonuç aynımı olurdu acaba, vah memleketim vah,
Vatandas 7 ay önce
Ayyyyyy ERRRRRKEK yıaaaaa gel hele gel DÜZCEye
vatandaş 7 ay önce
yazık çok yazık devletin vatandaşını garip buldunuz ezin demi
Suat 7 ay önce
ceza almamış demek ki kötü davranışları tekrarlayabilir. düzce ye verilerek düzce linin başına sarmışlar
Ekrem 7 ay önce
Bence yığılca yaylatepe köyüne ataması yapılmalıydı.orada doğa ile iç içe ve diğer canlılarla daha iyi geçinebilirdi
81 duzce 7 ay önce
Denk gelmemis
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
kapalı