banner851

banner614

“TÜM FİRMALARA DESTEK OLUNMALI”

banner619

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Mehmet Nazım Pazvant, koronavirüs nedeniyle her kesimin sıkıntılı bir süreçten geçtiği şu günlerde bankaların bazı firmalara kredi imkanı tanımamasına sitem etti. Pazvant, tüm bankaları ayrım yapmadan Akçakocalı esnaf ve iş insanlarına destek olmaya çağırdı.

banner846
Akçakoca 08.04.2020, 12:01
1475
“TÜM FİRMALARA DESTEK OLUNMALI”
banner844

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Mehmet Nazım Pazvant, bankaları borçlar yüzünden zor günler geçiren firmalara destek olmaya davet etti.

Akçakoca TSO Başkanı Pazvant; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun sıkıntı çeken firmalara bankaların sağlayacağı kredi destekleri ilgili yaptığı açıklamayı paylaşarak, ekonomik darboğazda olan firmalara destek için bankalara çağrı yaptı.

“Ayrım yapmayı doğru bulmuyorum”

Pazvant'da yaptığı çağrıda şu ifadeleri kullandı: “Sen ben yok. ‘Biz’ dersek o zaman doğru yoldayız. Ayrım yapmayı doğru bulmuyorum. Tüm bankaları ilçemizde sıkıntıya düşen tüm firmalara destek olmaya çağırıyorum. Bugünler de geçer...”  

“Bu dönem karlılık düşünecek dönem değil”

Öte yandan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Kredi genişlemesinin sağlanabilmesi için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler kapsamında Kredi Garanti Fonu’nun(KGF) kefalet kapasitesi 250 milyar lira artırıldı. Ancak, 81 ilden oda ve borsalarımıza gelen şikayetler bu kredilerin bankalar tarafından finansman sıkıntısı çeken firmalarımıza ulaştırılmasında sıkıntılar yaşandığını gösteriyor. Şirketlerimiz bankalar tarafından ‘limit bitti’ denip başvurusu dahi alınmadan geri çevriliyor. Hatta koronavirüsten olumsuz etkilenen firmalarımızın değil de, kredibilitesi yüksek büyük firmalara kredi kullandırıldığı yönünde de eleştiriler var. Buradan tüm bankalara seslenmek istiyorum. Bu dönem karlılık düşünecek, şirket seçecek dönem değil.”

Yorumlar (3)
açlıktan ölmeyelim yani 1 yıl önce
ayırımsız derken çalışan esnafla hiç dükkanını açmayan esnafı bir tutmayalım, ben kuaförüm, 3 kişi ayrı ayrı çalışıyoruz ama şu an kapalıyız, ev ve dükkan kirası pirim ödemeleri elektrik su derken
hamza 1 yıl önce
ayrim en basindan beri var zengin evde fakir halk calissin fabrikalarda sirketlere tum kolayliklar saglansin 20_65 yas arasi ciksin disarda calissin hastalik kapsin evdekilerede bulastirsin kimin umrunda
Başkan 1 yıl önce
Aynen düzcedeki tüm esnafda ayrumsız yararlanmalı
23°
açık