banner851

banner955

TURİZM SEZONU ERKEN AÇILDI

"Batı Karadeniz'in incisi" olarak tabir edilen, Düzce'nin 35 kilometrelik sahil şeridine sahip Akçakoca ilçesinde turizm sezonu başladı.

Akçakoca 18.05.2022, 09:15 17.05.2022, 23:25
1892
TURİZM SEZONU ERKEN AÇILDI
banner986

Ankara ve İstanbul gibi iki metropol şehre yakın konumda bulunan Akçakoca, mavi bayraklı plajları, tarihi Ceneviz Kalesi ve dinlenme alanlarıyla her yıl binlerce turisti ağırlıyor.

İlçede geçen yıl haziranda başlayan turizm sezonu, hava sıcaklıklarının artmasıyla bu yıl erken açıldı. Akçakoca'ya gelmeye başlayan yerli ve yabancı turistler, sahilde vakit geçirdi, tekne turlarına katılıp eğlendi.

Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz, AA muhabirine, tüm işletmelerin sezona hazır olduğunu söyledi.

Belediye olarak misafirleri Akçakoca'da ağırlamaktan memnun olacaklarını ifade eden Yılmaz, "Tüm il ve ilçelerden turistleri Akçakoca'ya bekliyoruz. Huzur içinde, güvenli şekilde tatillerini geçirebilirler.

Akçakoca bilindiği gibi Batı Karadeniz'in incisidir. Ankara ve İstanbul gibi metropollere yakındır. Yıldızlı otellerinden ev pansiyonuna kadar konaklama imkanları vardır. Denizimiz güzel, doğamız güzel. Halk plajları mevcut. Ayrıca, Ceneviz Kalesi'nin restorasyonu bitti. Tüm turistleri bekliyoruz." diye konuştu.(AA)

banner844
Yorumlar (4)
Öğretmen 3 ay önce
Elimizde bir altın var ama sahip çıkan yok. Geliştirilebilir ama kimse uğraşmıyor. Ereğli'de bir bakın neler var. Adam tertemiz miş gibi yapmış. Çalışmadan olmuyor yattiginiz yerden
uzaktan 3 ay önce
bodrum bilinmezken akçakocaya turist gelirdi. kaçırdınız insanları şimdi turiste gelin diyosunuz. bakış açınız , kafa yapınız değişti mi ki ? bekleyin gelirler.
ZİGO 3 ay önce
Sezon açıldı gelin demekle olmuyor biraz at gözlüklerini çıkarıp çevre illere bakın sahilde doğru dürüst soyunma kabini ve duş yok
düzceli 3 ay önce
sahil leş gibi kim gelecek heryer çöplük
26
açık