banner851

banner614

"USULSÜZ" İŞLEME KARŞI HAMLE

banner619

Akçakoca Belediyesi'nden yaklaşık 160 bin lira alacağı olan Ankara merkezli bir firmanın aldırdığı haciz kararı kapsamında itfaiye birimine ait öncü hizmet aracı haczedildi. Belediye aracının usulsüzce haczedildiği gerekçesiyle belediye hukuk servisinden karşı hamle geldi. Haczedilen aracın hiçbir bedel ödenmeden geri alınacağı bildirildi.

banner846
Akçakoca 20.12.2019, 11:38
4580
"USULSÜZ" İŞLEME KARŞI HAMLE
banner844
Akçakoca Belediyesi ile 20 yıllık ticari ilişki geçmişi olan Ankara merkezli bir firma, yüklü alacağına karşılık belediye araçlarından birine haciz işlemi uygulattı.
Belediyeden 160 bin lira dolayında alacağı olan söz konusu firmanın haczettirdiği itfaiye birimine ait öncü hizmet aracının, haciz uygulanamayacak bir araç olduğu belirtildi. Akçakoca Belediyesi tarafından yapılan hukuki girişimlerle haciz işlemine son verileceği ve aracın bağlı bulunduğu yeddiemin otoparkından bugün içinde alınacağı öğrenildi.
Ankara'daki bir icra dairesi tarafından başlatılan haciz işleminin, itfaiyeye ait bir hizmet aracına uygulanamayacağı, dolayısıyla resmi hizmet aracını bağlama işleminin yok hükmünde sayılacağı belirtildi. Resmi hizmet aracının geri alınması işleminin hafta başına kadar tamamlanacağı bildirildi.

Eski Başkan Yemenici isyan etti: Yasal yollara başvuracağım
Öte yandan önceki dönem Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakoca Belediyesi'nden alacağı olan firmanın, belediye araçlarından birini haczettirmesi olayıyla ilgili kendisini karalamaya yönelik haberler yapıldığını savunarak, şu açıklamada bulundu: "Adı geçen Ankara merkezli firmanın, Akçakoca Belediyesi ile 20 yıllık ticari ilişki geçmişi bulunmakta ve ülke genelinde birçok il ve ilçe belediyesine ürün vermektedir. Dönemim içerisinde ilçemizin ve belediyemizin ihtiyaçları birçok firma gibi ilgili firmadan da yapılmış ve ödemeleri sair zamanlarda muhasebe müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Akçakoca Belediyesi’nin geçmiş dönemini adımı kullanarak karalama amacı güden bu haberlere karşı yasal haklarımı yargı üzerinden arayacağımı belirtmek ister, konunun detaylarını kıymetli hemşehrilerimin bilgilerine sunarım.”
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (11)
Mine 1 yıl önce
Itfaiye hizmet aracına bak sen.. yangınlara da hu araba ile gelselerde binalar kül olmadan yetişirler belki..
HACI 1 yıl önce
HOCA akpartili belediyelere de haciz geliyor web de bakarsan görürsün.Birkaç örnek vereyim GÜZELYURT Belediyesi CANİK Belediyesi UŞAK Belediyesi ve daha bir çoğu.Her olaya katıksız muhalif olarak bakmak doğru değil.Bütçesi olmayan Belediyeye sırf koltuğunun altını sağlamlaştırmak için vatandaşlara şirin görünmek adına yapılan hesapsız yatırımların sonucu bu.Mevcut başkan için demiyorum ama herkes her dönem bu işten sorumludur.
Vatandas 1 yıl önce
Akpli leri yedigi nane bunlar borc batagina batirdilar butun belediyeleri hepsi ayni akp tekrar kazandigi belediyere kaynak aktarip konuyu kapatiyo diger partilerde boyle surunuyo yaziklar olsun
Yuh ya 1 yıl önce
Huhhabeei fox tv ye atacam mersedesten öncü arac
vatandaş 1 yıl önce
akçakocadan gelen hiçbir habere şaşırmam. hamsilerden bile rüşvet alıyorlar deseler inanırım. palamutları ihaleye sokuyorlar deseler inanırım..
fatihh 1 yıl önce
makam aracı bu kimi kandırıyorsunuz
itfaiye öncü aracıymış
Musa 1 yıl önce
Araç mercedes suv ve itfaiye öncü aracı
Serdar 1 yıl önce
İhtafiye ekibi Mercedes jip öncü hizmet aracı ile, öncü hizmete mi gidiyormuş. Şaşırtıcı...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
açık