banner851

banner614

UYARILAR DİKKATE ALINMADI

banner619

Akçakoca’nın tatil beldelerinden olan Melenağzı Köyü Plajı'nda biri ölümle sonuçlanan 3 boğulma vakasının ardından dün vatandaşlar sahilden çıkartılarak plaj kapatıldı.

banner846
Akçakoca 03.08.2020, 10:10
8399
UYARILAR DİKKATE ALINMADI
banner844

Boğulma vakalarının arttığı Melenağzı Plajı dün kapatıldı.

Hava şartlarının kötüleşmesi, şiddetli rüzgar ve yüksek dalgalar nedeniyle gün boyunca cankurtaranların anonslarla vatandaşları uyarmasına rağmen, denize girmeler artınca jandarma ekipleri ve köy halkının ortak çabasıyla plaj kapatılarak tatilciler plajdan uzaklaştırıldı.

Etkili rüzgar nedeniyle dalgaların şiddetini artırması denizin tehlikeli bir hal almasına neden olurken, bu konuda yapılan uyarılara kulak tıkayan tatilciler yüzünden üst üste 3 boğulma vakası yaşanınca jandarma ekipleri vatandaşların can güvenliği için çareyi plajı kapatmakta buldu.

Plajın dün 1 gün için kapalı tutulurken, bugünkü hava şartlarına bakılarak yeniden açılabileceği öngörülüyor.

Haber: C. Üstüner

Yorumlar (1)
Kamil 12 ay önce
Bugün ailecek akşam saatlerine kadar buradaydık. Maalesef bu acı olayın tanığı olduk. Allah sevenlerine ve ailesine sabır versin. Hava rüzgarlıydı doğru ama Plajda cankurtaran görmedik, anons yapan da yoktu. Cankurtaranlar sanırım araç başı 40 tl almanın derdine düşmüştü o yüzden yüzen vatandaşlarımızla pek ilgilenemediler. Hayatını kaybeden vatandaşımızı görmelerine rağmen ellerini kollarını sallayarak gittiler. Plajda ne cankurtaran kulübesi var ne de denizde sınır şeridi. Umarım tedbirler alınır ve başka can kaybı yaşanmaz.
18°
açık