VALİLİK’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Türk Kızılayı Özel Akçakoca Huzurevi’nin yıkılacağı ve yerine yenisinin yapılmayacağına ilişkin haberlerin ardından kamuoyunu bir açıklamayla bilgilendiren Düzce Valiliği, yapılan incelemeler ışığında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın huzurevi binasının güçlendirilmesi ve yenilenmesi kararı aldığını ve bu işlemlerin Türk Kızılayı tarafından koordine edildiğini bildirdi.

Akçakoca 27.11.2019, 10:33 27.11.2019, 15:12
718
Akçakoca basınında yer alan “Akçakoca Yaşlılar Konuk Evi binası depreme dayanıklılık testini geçemedi, yıkılacak. Türk Kızılayı Genel Merkez yönetimi yerine yenisini yaptırmayacak” yönünde çıkan haberler üzerine Düzce Valiliği’nden açıklama geldi.
1 Kasım 1988 tarihinde kapılarını açan Türk Kızılayı Özel Akçakoca Huzurevi’nin halihazırda 31 personel ile 63 yaşlıya hizmet verdiğini bildiren Düzce Valiliği, yapılan incelemeler ve Özel Huzurevleri ile Huzurevi Yaşlı Bakım Merkezleri Yönetmeliği, Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik ve deprem analiz raporları kapsamında huzurevi binasının güçlendirilmesi, yenilenmesi ve eksikliklerin giderilmesi gerektiğini aktardı.
Açıklamada şöyle devam etti: “Olası bir afet veya yangın durumunda, telafisi mümkün olmayan bir durum ile karşılaşmamak, huzurevinde kalanların ve çalışanların can güvenliğinin tehlikeye düşmemesini sağlamak amacıyla,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, Türk Kızılayı Özel Akçakoca Huzurevi’nin tahliye edilmesi, güçlendirme ve yenileme çalışmalarının yapılarak, eksikliklerinin biran önce giderilmesine karar verilmiş olup, çalışmalar, Türk Kızılayı tarafından koordine edilmektedir.”


 
Yorumlar (1)
Düzceli Vatandaş 13 ay önce
Bu insanların evlatları yokmu yakın akrabaları yokmu insanları huzurevine bırakıyorlar
11°
parçalı az bulutlu